Kultura Upadła

Radio RAM | Utworzono: 20.05.2015, 17:09
A|A|A

Kultura Upadła – grupa powstała w 2010 roku z inicjatywy Tomasza Raka i Jakuba Jankowiaka. Jej początkowym założeniem była próba połączenia rapowych tekstów z żywym instrumentarium. Przez lata zespół eksperymentował i poszukiwał nowych przestrzeni muzycznych, starając się nie zamykać w jednej stylistyce. Dlatego też w jego utworach słyszymy punkrock, rap, postrock czy szeroko pojętą muzykę elektroniczną. Zespół charakteryzują przesterowane dźwięki keyboardu, ostre punkrockowe riffy gitary elektrycznej wspierane głośną i wyraźną sekcją rytmiczną oraz bezkompromisowe teksty komentujące rzeczywistość.

Oprócz klubowych koncertów w całej Polsce, zespół znany jest też z niezapowiedzianych występów w publicznej przestrzeni miejskiej i udziału w spektaklu Wrocławskiego Teatru Współczesnego Radio Armageddon. Transmisja wg powieści Jakuba Żulczyka.

Dorobek grupy: EP Śmiercionośny Kindżał [2010], EP Dżoanakrupa [2013], LP Kultura Upadła [2013].
Skład zespołu: Jakub „Melon” Jankowiak [wokal], Tomasz „Le Buraque” Rak [gitara, klawisze, wokal], Tomasz „Toman” Król [bas], Igor Lewek [perkusja].

Dintojra – hardcorowa kapela z Wrocławia, powstała w 2011 roku, zagrała wiele koncertów w całej Polsce. W 2012 roku nakładem Spook Records ukazał się jej pierwszy LP Dintojra, który poprzedziło demo EP Sziksa Demo. W 2014 roku Dintojra wydała three-way split z Sophie Sholl oraz Crosshood – do posłuchania na Bandcampie zespołu.
Skład kapeli: Funar [gitara], Jack [gitara], Maciek [bas], Jagger [bębny] i Tony [wokal].

REKLAMA