RAM Session z „Tempus Fantasy”

Radio RAM | Utworzono: 28.05.2015, 14:48 | Zmodyfikowano: 28.05.2015, 12:48
A|A|A

zdjęcia: Justyna Chybalska

Czternasty koncert na żywo ma antenie Radia RAM za nami. Na ponad można było zapomnieć o otaczającym świecie i dać się ponieść muzyce granej przez Katarzynę Borek i Woyto Monteura. Zrobili więc dokładnie tak jak zapowiadali, a niemałe znacznie miały wizualizacje Tomka Spery.

Można się było spodziewać, że muzyka z płyty "Tempus Fantasy" zabrzmi bardzo dobrze tak w Studio Słuchowiskowym jak i w radiu. Innowacja czyli wizualizacje zrobiły równie świetne wrażenie. Co więcej, można było je oglądać także za pośrednictwem naszej strony internetowej. Było to więc nasze pierwsze wydarzenie koncertowe transmitowane wraz z wizją na żywo.

Rozpoczęliśmy od krótkiej rozmowy, bo przecież RAM Session to swojego rodzaju połączenie koncertu i audycji radiowej. W niecałe dziesięć minut po dwudziestej artyści gotowi byli już do spektaklu. I w chwilę później zabrali słuchaczy na niemal 70-minutową muzyczno-wizualną podróż. Beż ani jednej przerwy. Warto było dać się zapomnieć. Katarzyna Borek zastąpiła tym razem klasyczne pianino Rhodesem - pięknie brzmiącym instrumentem klawiszowym rodem z lat siedemdziesiątych. Wojtek Orszewski przetwarzał wszystkie te dźwięki elektronicznie,  dodawał nowe, a czasem też dogrywał pewne elementy na gitarze elektrycznej.

Piękny spektakl z nami. Kolejne RAM Session w ostatni czwartek czerwca.

Katarzyna Borek to pianistka, laureatka wielu międzynarodowych konkursów, ma za sobą występy m.in. w Niemczech, Holandii, Belgii, Rosji, Rumunii, Chinach, Singapurze czy Wietnamie.

Wojciech Orszewski (aka Vojto Monteur) to absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, producent muzyczny, ma na koncie współpracę z wieloma artystami, a przez wiele lat związany z zespołem Miloopa.

W ubiegłym roku duet Borek&Orszewski nagrał płytę „Tempus Fantasy”, fuzję klasycznej muzyki fortepianowej improwizowanej z nowoczesną elektroniką. Artyści zostali docenieni m.in. przez wrocławskich dziennikarzy, którzy przyznali im nagrodę „WARTO”  Gazety Wyborczej Wrocław.- Gwarantujemy, że zapomnicie o bożym świecie i odlecicie na inną planetę. Zapraszamy wszystkich fanów muzyki klasycznej, muzyki elektronicznej i w ogóle fanów dobrej muzyki. Kasia Borek zagra na fortepianie, ja te dźwięki będę przetwarzał – tak o występie na RAM Session mówi Wojciech Orszewski.

Występ duetu Borek & Orszewski wizualnie będzie wspomagał VJ Tekturka czyli Tomek Spera.

Jak zawsze koncerty z cyklu RAM Session organizujemy w kameralnym wnętrzu Studia Słuchowiskowego z udziałem publiczności. Jeśli chcecie zdobyć zaproszenie, słuchajcie Radia RAM.

Katarzyna Borek i Wojciech Orszewski z projektem „Tempus Fantasy” zagrają na antenie Radia RAM (89,8 FM) w czwartek, 28 maja, od godz. 20. Koncertu będzie można posłuchać także w Radiu Wrocław Kultura.Do tej pory w cyklu RAM Session zagrali: Positive Thursdays in Dub, Funky New Orleans, Neony, Naaman, Synaptine, Night Marks Electric Trio, Yuuki, Kapela Timingeriu, Lion Vibrations, Oxford Drama, Notopop, ŜANĜO - Zmiana Wibracji Ziemi, Janek Samołyk, Bethel i Sinusoidal, Endy Yden oraz Venter.

REKLAMA