Dzień Europy i piknik w sercu miasta (Foto)

Gregor Niegowski | Utworzono: 09.05.2015, 15:19
A|A|A

W dniu upamiętniającym podpisanie deklaracji Schumana wrocławianie mogli odpocząć na pikniku Europejskim w Parku Staromiejskim. Tam relaks na leżakach, zabawa z DJ-em, możliwość znakowania rowerów, a także masa atrakcji dla najmłodszych na stoiskach informacyjnych. Największa kolejka ustawiła się przy energo-rowerze, gdzie dzieci siłą własnych mięśni wytwarzały owocowe soki. Jak to możliwe? Opowiada 9-letni Janek:

Inną atrakcją było projektowanie własnych monet euro. Można też było zasypać organizatorów pytaniami. Nie tylko o Europę. Dzieci chciały wiedzieć wszystko - opowiada Asia z Uniwersytetu Dzieci:

Piknik zaplanowano do godz. 17.00. A na godz. 20.30 zaplanowany został zaś pokaz oskarowego filmu "Ida".

Ale to wciąż nie wszystko, bo do Parku Staromiejskiego dotarł też barwny korowód rowerowy. Muszki, krawaty, sukienki, wysoki obcas a do tego właśnie jednoślady. Ponad 100 elegancko ubranych uczestników pokazywała, że rower to nie tylko jazda sportowa, ale również możliwość dojazdu do szkoły lub pracy. Katarzyna Kusowska z "Akcji Miasto" mówi, że uczestnicy przeszli dziś samych siebie:

Przejazd trwał niecałą godzinę. Grupa dotarła właśnie do Parku Staromiejskiego na Piknik Europejski. Uczestnicy mieli jeden cel: pokazać, że na rowerze można jeździć wszędzie i w każdym stroju. Do akcji przyłączyła się pani Małgorzata, która jechała w sukience oraz szpilkach:

Uczestnicy mogli po przejeździe wziąć udział w darmowym znakowaniu rowerów.

KLIKNIJ W OBRAZEK

REKLAMA

To może Cię zainteresować