Zapraszamy na weekend z Radiem RAM

Alicja Mikłaszewicz, Radio RAM | Utworzono: 27.03.2015, 13:30
A|A|A

Słyszymy się w sobotę o godz. 8. Jak zawsze Janek Pelczar skomentuje najważniejsze wydarzenia tygodnia we Wrocławiu i zajrzy do weekendowych wydań lokalnej prasy.

Po godz. 10 rozpoczynamy „Podróże z Radiem RAM”. Gościem w studio będzie Monika Kulesza, która zwiedza świat z 9-letnią córką Sarą. Ostatnio spędziły trzy tygodnie na Sri Lance. Mało? Dużo? Wystarczająco, aby spędzić godziny w autobusach z lankijskim disco, spróbować jazdy tuk tukiem, pokarmić słonie, spać z karaluchami i niechcący przemycić koralowiec w plecaku. Monika Kulesza na swojej stronie internetowej www.wroclot.pl udowadnia, że życie etatowca, samotnego rodzica-posiadacza kredytu hipotecznego, nie musi ograniczać się do wyjścia do parku. O czym przekonamy się w sobotę po godz. 10 w programie „Podróże z Radiem RAM”.

Po godz. 12 Anna Fluder zaprasza na „Sobotnią Kawę z Radiem RAM”. Gościem programu będzie aktor Mariusz Kilian. W tym roku kończy 45 lat, od 25 lat jest na scenie. Nasz gość przyznaje, że na numerologii się nie zna, ale duchy i gusła są mu bliskie, gdy wciela się w rolę Guślarza w „Dziadach” w Teatrze Polskim. Dlaczego to scena pozwala mu realizować się aktorsko, a na planie serialu od grania odpoczywa? Dlaczego nie zależy mu na brylowaniu na warszawskich salonach i dlaczego to śnieżny puch uświadomił mu, że czas ucieka? O tym usłyszymy przy „Sobotniej Kawie z Radiem RAM”.

Po godz. 17 Maciek Przestalski i „Strefa Młodych Radia RAM”. Spotkamy się z młodymi, przedsiębiorczymi studentami z Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Ekonomicznego, którzy wpadli na pomysł, dzięki któremu studenci mogą drukować przydatne do nauki materiały za darmo. O projekcie Zeccer na początek „Strefy Młodych”, a w programie jeszcze Kamil Justyniarski opowie o najbliższych planach DKF Politechnika, w tym o spotkaniu z Agnieszką Holland. Na koniec rozmowa o studiowaniu - tym razem naszym gościem będzie Jacek Bartczak przewodniczący Dolnośląskiego Studenckiego Forum Business Centre Club.

Sobotni wieczór rozpoczniemy od rozmowy z dwiema uczestniczkami ubiegłorocznej edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Naszymi gośćmi będą Irena Melcer, laureatka Grand Prix i nagrody dziennikarzy oraz Karolina Czarnecka, która zasłynęła piosenką „Hera, Koka, Hasz, LSD”. Jesteśmy z wami do północy, a na sobotni wieczór dużo dobrej muzyki przygotował Krzysiek Majewski.

W niedzielę od godz. 8 czeka na Was Maciek Przestalski. W programie m.in. rozmowa z Arturem Bursztą o festiwalu Port Literacki. Muzycznym bohaterem niedzielnego przedpołudnia będzie natomiast brytyjski muzyk i producent Hudson Mohawke. Przed premierą jego drugiej płyty, posłuchamy nagrań starszych oraz remiksów i utworów wyprodukowanych dla innych artystów.

W „Kulinarnym Wrocławiu” zajmiemy się przygotowaniem Wielkanocnego stołu. Wrocławska blogerka Jola Caputa podpowie jak oryginalnie, ale też zgodnie z tradycją przygotować śniadanie. Będą faszerowane jaja w panierce, żurek na własnoręcznie przygotowanym zakwasie i najprostszy przepis na babę. Blog „Przepisy Joli” cieszy się niebywałą popularnością na całym świecie, a wśród korzystających z podpowiedzi kulinarnych są zarówno osoby poszukujące smaków z dzieciństwa jak i młodzi ludzie potrzebujący prostych przepisów na dania i wypieki. „Kulinarny Wrocław” w niedzielę po godz. 13.

O bestsellerowej powieści i powstałym na jej podstawie filmie możecie mieć skrajne opinie, ale kompromis pozwoli osiągnąć ścieżka dźwiękowa. Soundtrack z "50 twarzy Greya" zasługuje, by go posłuchać w niedzielne popołudnie w programie „Muzyka Filmowa”, który przygotował Janek Pelczar.

A wieczorem Piotrek Karwat i „Nie tylko jazzem...” oraz Druh Sławek i jego „Najlepszy groove w mieście”.

Bądźcie z nami w ten weekend – Radio RAM zawsze w dobrym tonie!

Tagi:
REKLAMA
To może Cię zainteresować