Światowid klasycznie - w kwartecie

Alicja Mikłaszewicz | Utworzono: 20.02.2015, 16:37
A|A|A

gata Francuz - I skrzypce
Studentka I roku studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu w klasie Prof. Jarosława Pietrzaka. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K i A. Szafranków w Rybniku. Koncertuje z wieloma orkiestrami w kraju i za granicą, m. in. I Culture Orquestra.

Paulina Bujok - II skrzypce
Studentka III roku studiów licencjackich Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie skrzypiec Prof. zw. Krzysztofa Bruczkowskiego. Jest absolwentką POSM im. F. Chopina w Krakowie. Koncertowała z orkiestrami oraz z zespołami kameralnymi w kraju jak i za granicą, m. in. w krajach Beneluxu, Francji i Niemczech.

Agnieszka Żyniewicz - altówka
Studentka III roku studiów licencjackich Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Michała Mickera. Występowała na wielu koncertach w kraju i za granicą z orkiestrami symfonicznymi jak i kameralnymi.

Filip Szkopek - wiolonczela
Student III roku studiów licencjackich Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie Prof. Lidii Grzanki- Urbaniak. Laureat wielu konkursów wiolonczelowych w kraju i za granicą.

w programie: Dimitr Szostakowicz - String Quartet no. 9 op. 117, Eugene Ysaye - Sonata no. 3 "Ballada" op. 27

Światowid Klasycznie – W KWARTECIE
24 lutego 2015 r godz. 18.30
wstęp 8 zł/z kartą seniora 5 zł

Autorka tworzy obrazy z dominantą chłodnych tonów, nastrojowe, pełne harmonii i wysmakowanych kolorystycznych zestawień . Ich głównym tematem jest kobieta wpisana w surrealistyczny pejzaż. Niektórzy krytycy mówią o niej malarka lirycznego świata kobiet oraz ich nieodgadnionych wnętrz, ale fascynacją artystki jest także sam ruch - wirujące spódnice tancerek, nieustająca zmiana i wzajemnie przenikanie się faktur, kolorów, kształtów wprowadza w obrazy element niepokoju i tajemniczości. Inną pasją artystki jest bursztyn. Jako członek Stowarzyszenia „ Bursztynowa planeta JANTAR" uczestniczy w targach i konferencjach bursztynniczych, lecz bursztyn bywa także inspiracją jej prac.

Małgorzata Rynarzewska - absolwentka Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu. W swoim bogatym dorobku artystycznym zajmowała się malarstwem, tkaniną artystyczną i projektowaniem mody, ale też scenografią (m.in. w Teatrze Polskim w Poznaniu). Obecnie pracuje jako plastyk w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach, a także prowadzi zajęcia malarskie na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jej prace pokazywane były na kilkudziesięciu wystawach m in w Galerii Nowa w Poznaniu, Domu Polskim POLONICUM w Berlinie, Galerii "Arti Do Tuum" w Krakowie, Cafe del Arte (Krzywy Domek) w Sopocie, czy ART STUDIO Richmond Londyn oraz znajdują się w kolekcjach w Polsce jak i zagranicą (Niemcy, Wielka Brytania, Szwajcaria).

Liryczny świat kobiety...
MAŁGORZATA RYNARZEWSKA - MALARSTWO
wernisaż 27 lutego 2015 r. godz. 18.00, wstęp wolny
wystawa czynna do 20 marca 2015 r.

REKLAMA

To może Cię zainteresować