Znamy szczegóły wrocławskich maratonów

Bartosz Tomczak | Utworzono: 19.02.2015, 17:49
A|A|A

Na biegaczy czeka nieco zmieniona trasa. Ma być szybsza i łatwiejsza. Nie oznacza to jednak, że maraton straci na atrakcyjności, zapewnia dyrektor imprezy - Wojciech Gęstwa.

Podczas półmaratonu na uczestników czekają dodatkowe atrakcje. W dniu imprezy na wrocławskich mostach będą odbywały się różne aktywności twórcze. Wszystko to za sprawą programu „Mosty”, realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Biegacze będą mieli do pokonania osiem mostów: Szczytnicki, Grunwaldzki, Sikorskiego, Mieszczański, Uniwersytecki, Piaskowy, Młyńskie i Pokoju.

Na uczestników imprezy czeka pamiątkowy medal. Nietypowy, bo dwuczęściowy. Co za tym idzie, żeby zdobyć pełny kruszec, którego motywem przewodnim jest krasnal, trzeba wystartować w obu maratonach.

Najlepsi poza medalem mogą liczyć także na gratyfikacje finansowe. W tym roku zarówno w maratonie jak i półmaratonie wprowadzono nowe klasyfikacje: dla najlepszych polskich biegaczy i biegaczek, oraz wspólna klasyfikacja dla organizatorów biegów i dziennikarzy sportowych.

Nagrody finansowe:

Najlepsza Polka i najlepszy Polak w półmaratonie
I miejsce – 3000zł
II miejsce – 2500zł
III miejsce – 2000zł
IV miejsce – 1500zł
V miejsce – 1000zł

Najlepsza Polka i najlepszy Polak w maratonie
I miejsce – 5000zł
II miejsce – 4000zł
III miejsce – 3000zł
IV miejsce – 2000zł
V miejsce – 1000zł

Zgłoszenia udziału w biegach przyjmowane są drogą elektroniczną, poprzez formularz, który znajduje się na stronie internetowej maratonu www.wroclawmaraton.pl oraz półmaratonu www.pol.maraton.pl

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować