„Tempus fantasy” album tygodnia

Radio RAM | Utworzono: 18.02.2015, 07:15
A|A|A

Przede wszystkim muzyka doczekała się realizacji scenicznej – powstało do niej widowisko baletowe wystawiane z powodzeniem na deskach wrocławskiego Capitalu.

Reżyserek i choreografem całości jest Jacek Gębura. Katarzyna Borek i Wojtek Orszewski w minionym tygodniu odebrali za swój album statuetkę „wARTo” w kategorii muzyka.

O samym projekcie opowiadali obszernie na antenie Radia RAM zaraz po jego powstaniu w programie Maćka Szabatowskiego, a w ten poniedziałek gościli w audycji „Back 2 Back” Piotra Bartysia.Tempus Fantasy: Fuzja klasyki fortepianowej i nowoczesnej elektroniki.

„Reprezentujemy odmienne gatunki muzyki i sztuki wizualnej. Każdy z nas zdobył duże doświadczenie na scenie polskiej i międzynarodowej, występując przed bardzo różnorodną publicznością, włączając najbardziej prestiżowe sale koncertowe i wydarzenia muzyczne w Europie i Azji. Postanowiliśmy to wykorzystać, aby połączyć kontrastujące gatunki: muzykę klasyczną z nowoczesną elektroniką i projekcją video art.” – mówi Katarzyna Borek, a Wojtek Orszewski dodaje – „Nasz projekt to wyraz wiary w to, że muzyka nie zna granic i może połączyć ludzi pochodzących z różnych środowisk".Katarzyna Borek i Wojciech Orszewski podjęli współpracę artystyczną we wrześniu 2012 roku. „Tempus Fantasy” powstawało 2 lata.Artyści w swoich inspiracjach odwołują się do szeroko pojętej muzyki klasycznej, ambientowej i transowej. Eksperymentują, starając się przedstawić nowe brzmienia muzyki klasycznej poprzez niekonwencjonalne zestawienie jej w aranżacji z muzyką elektroniczną, która w dobie XX i XXI wieku wpisała się zarówno w najbardziej awangardowe kierunki sztuki, jak i w nurt kultury masowej. Duet zabiera nas w fascynującą podróż, w której wokół tematów klasycznych kompozytorów, budują zupełnie nową, zaskakującą w swoim wymiarze aranżację. Dzieła wykonywane są w wersji oryginalnej, a następnie przetwarzane na zasadzie improwizacji z elektroniką komputerową, lub innymi instrumentami, które w czasie rzeczywistym wpływają na brzmienie fortepianu, dzięki użyciu zaawansowanych technologicznie procesorów efektowych.

Różnorodność gatunków muzyki elektronicznej pozwala przewidzieć, że album tworzony w ten sposób przedstawia odrębną opowieść, intrygujące interpretacje oryginalnych kompozycji.

No koniec dodajmy – to album wrocławskich twórców. Wojtek mieszka tu od urodzenia, Kasia od niedawna także jest wrocławianką.

REKLAMA