Super mysz i inne innowacyjne pomysły

Anna Geryn, Leszek Mordarski | Utworzono: 29.01.2015, 20:43
A|A|A

Zespół doktoranta z Politechniki Opolskiej Przemysława Strzelczyka, zamknął w niej komputer i nadał mu nazwę Mouse Box. Urządzenie zawiera 4-rdzeniowy procesor, posiada zespół wejść i wyjść (do kontaktu z urządzeniami peryferyjnymi), jest wyposażone w 128 GB pamięci. Większa przestrzeń dyskowa oferowana jest w tzw. chmurze. Mouse Box to w istocie "podrasowana mysz" pełniąca rolę komputera - mówi Strzelczyk.

Ideę Mouse Boxa chcemy rozwijać, ale do tego potrzebne są fundusze - zaznacza Przemysław Strzelczyk:

Chodzi nie tylko o pieniądze, ale też o doświadczenie, jakie może dać duża, renomowana firma z branży IT. Nad stworzeniem Mouse Boxa Przemysław Strzelczyk - mieszkający teraz we Wrocławiu - pracował z czteroosobowym zespołem przez rok. Podzespoły sprowadzono z Chin i USA. Obudowę komputera stworzyła drukarka 3D. W skład zespołu wchodzą Mariusz Zaworka, Krzysztof Smykała, Oskar Szczepaniak i Michał Schwierc.

Mouse Box, to nie jedyny innowacyjny pomysł rodem z Wrocławia i okolic. Świat podbija właśnie Cooklet. Ta aplikacja na telefony i tablety ma już ponad milion pobrań. Społecznościowa platforma dla miłośników gotowania i jedzenia powstała we Wrocławiu 5 lat temu. W zeszłym roku Cooklet został uznany za najlepszą cyfrową książkę kucharską w plebiscycie "Gourmand Awards" - czyli międzynarodowym konkursie dla wydawców treści kulinarnych.

Aplikacja z Wrocławia zajęła też 3. miejsce w konkursie Samsunga. Wyróżnienie otwiera jej drogę do promocji u tego największego producenta smartfonów na świecie.

REKLAMA