A | A | A

Urodziny gwiazdy

Radio RAM
Utworzono: 2015-01-27 15:21

Emilia Krakowska – aktorka teatralna i filmowa, ciesząca się ogromną sympatią publiczności, od 10 lat jest związana z Wrocławskim Teatrem Komedia. Na gościnnej wrocławskiej scenie można ją zobaczyć w spektaklach: P. Valentine ‘Przyjazne dusze”, M. Cooneya „ Z rączki do rączki” oraz „Czysta komercja” K. Wojtaszak.

Artystka nie ukrywa swojej sympatii dla wrocławskiej sceny na której występuje, dla Wrocławia i widowni wypełnionej do ostatniego miejsca przez widzów gorąco ją oklaskujących.

20 lutego br. Emilia Krakowska świętować będzie swoje 75. urodziny we Wrocławiu, na scenie Wrocławskiego Teatru Komedia występując w spektaklu „Przyjazne dusze”. Jak pisał recenzent „Gazety Wrocławskiej” „boska Krakowska” wciela się w Anioła Stróża i emanuje ciepłem, optymizmem, radością. Po urodzinowym spektaklu, publiczność będzie miała okazję złożyć Artystce życzenia oraz podziękować za wspaniałe role i chwile wzruszeń jakimi ich im obdarza. Emilia Krakowska – wielka gwiazda polskiego filmu, teatru, telewizji ma ogromny dorobek artystyczny. To nie tylko słynna rola Jagny w sfilmowanej powieści Reymonta „Chłopi”, to również znakomite role, między innymi, w filmach: „Brzezina”, „Bez znieczulenia”. „Kopernik”. „Wesele”. To także niezapomniane kreacje na stołecznych scenach Teatru Powszechnego, Teatru Narodowego, Teatru Współczesnego, Rozmaitości i w spektaklach teatru telewizji.
Wrocławski Teatr Komedia (pl. Teatralny 4) – 20 luty, godz. 20,30 benefis Emilii Krakowskiej „Przyjazne dusze”. W nadzwyczajnym spektaklu wystąpią:

Marta: Marzena Oberkorn
Anioł Stróż: Emilia Krakowska
Suzie: Katarzyna Skoniecka
Mary: Natalia Jesionowska , Patrycja Łacina-Miarka
Jack: Tomasz Lulek , Wojciech Dąbrowski
Simon: Radosław Kasiukiewicz
Mark: Krzysztof Grębski , Paweł Okoński

 

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Monika Jaworska
Dzień dobry we Wrocławiu! Poranek pełen energii, Wrocławia i muzyki w dobrym humorze.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter