Wynik przetargu na rower miejski nieważny

Przemysław Gałecki, Sylwia Jurgiel | Utworzono: 22.01.2015, 10:39
A|A|A

fot. wroclaw.pl

Oznacza to ponowne rozpatrzenie ofert konkursu, a do 1 kwietnia gdy system ma ruszyć w zupełnie nowej odsłonie coraz mniej czasu.

Kilka tygodni temu miasto rozstrzygnęło przetarg na operatora systemu. Konkurs wygrała firma BikeU, jednak Nextbike, dotychczasowy operator, skierował sprawę do Krajowej Izby Odwoławczej. Ich zdaniem BikeU powinien zostać wykluczony z postępowania, bo nie dostarczył niezbędnych dokumentów. Izba zgodziła się z takim stanowiskiem i nakazała zweryfikować wyniki przetargu. Wypożyczalnia rowerów - w zupełnie nowej odsłonie - ma ruszyć 1 kwietnia. Operator ma uruchomić ponad dwa razy więcej stacji niż do tej pory i dostarczyć ponad 3 razy więcej rowerów. Magistrat zapowiada dostosowanie się do decyzji izby i wybór Nextbike, także termin rozpoczęcia sezonu nie jest zagrożony. BikeU ma prawo do odwołania.

Uzasadnienie Krajowej Izby Odwoławczej

Izba uwzględniła odwołanie firmy Nextbike Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Uznano, że wykonawca BikeU Sp. z o.o. powinien być wykluczony z postępowania, albowiem nie złożył wymaganych dokumentów, które potwierdzać miały przez niego warunki udziału w postępowaniu. Chodziło o dokumenty dotyczące podmiotu trzeciego, na potencjał którego powoływał się BikeU. W tym zakresie wykonawca miał już szansę naprawić błędy w ofercie ale w ocenie Izby złożył wtedy dokumenty nieprawidłowe, nie istnieje natomiast możliwość kilkukrotnego wzywania do uzupełnienia tych samych dokumentów. Z tych powodów Izba nakazała wykluczenie wykonawcy BikeU z postępowania i dokonanie czynności badania i oceny ofert.

Wrocław sprzedaje sprzęt z systemu roweru miejskiego

Wrocław sprzedaje rowery, wypożyczalnie i stojaki ze starego systemu roweru miejskiego - miasto wybrało nowego operatora i pozbywa się zbędnego sprzętu. Cena wywoławcza w ogłoszonym właśnie przetargu to blisko 66 tys. zł.

Magistrat czeka na oferty do 23 stycznia.

Zainteresowani mają okazję kupić 140 jednośladów w dobrym stanie - zapewniają urzędnicy. Nowy operator sprzęt - z którego mają korzystać mieszkańcy i turyści, ma zapewnić we własnym zakresie. Dlatego stare rowery i inne elementy systemu nie są już potrzebne. Sprzęt zaoferowany w przetargu można wcześniej obejrzeć - tak wynika z urzędowej dokumentacji.

Przedmiotem sprzedaży jest:

Rower miejski – 140 szt.
Panel do obsługi wypożyczeń i zdań rowerów – 17 szt.
Stojaki do wpinania rowerów w stacjach rowerowych – 210 szt.

Termin składania ofert upływa w dniu 23 stycznia 2015r. (piątek) o godz. 11.30. Więcej informacji: Biuletyn Informacji Publicznej UM Wrocław

REKLAMA

To może Cię zainteresować