Twórca "Hiszpanki" w Strefie Kina

Jan Pelczar | Utworzono: 20.01.2015, 13:27
A|A|A

Kadr z filmu "Hiszpanka"

Opowie o swoim spojrzeniu na historię, o micie, zbudowanym przez film, o współpracy z Crispinem Gloverem i o tym jak w 63 dni zdjęciowe nakręcono film, który w sumie powstawał przez kilka lat  – pełen kostiumów, monumentalnych scenografii oraz efektów specjalnych, jakich nikt wcześniej w polskim kinie tworzyć nawet nie próbował. Wrocław w "Hiszpance" zagrał Londyn z 1918 roku i jest nie do poznania. Nasza recenzja "Hiszpanki" tutaj.

W Strefie Kina porozmawiamy także z Arkadiuszem Jakubikiem. Aktor, który zagrał w premierowym filmie "Carte Blanche" u boku Andrzeja Chyry, opowiada jak bardzo w przygotowaniu do roli pomogła mu praktyka z naszej rozgłośni. We Wrocławiu, ponad 20 lat temu, Jakubik prowadził program radiowy wraz z niewidomym przyjacielem. Po latach wrócił do tego doświadczenia, pracując na planie filmu, który opowiada prawdziwą historię nauczyciela z Lublina, Macieja Białka, który ukrywał przed uczniami i przełożonymi, że traci wzrok. Wkrótce na stronie Radia RAM recenzja kolejnego udanego polskiego "feel good movie".

Trzecim gościem programu będzie Paweł Wysoczański, reżyser filmu o Jerzym Kukuczce. "Jurek” jest już w kinach, a z twórcą dokumentu rozmawiał Krzysztof Majewski, który poprowadzi najbliższe wydanie Strefy Kina.Premierą tygodnia będzie "Birdman czyli (Nieoczekiwane pożytki z niewiedzy)”. Zrecenzujemy dla Was film, który zdobył 9 nominacji do Oscara.

Tagi:
REKLAMA