Piękna tancerka promuje zespół

Michał Wyszowski | Utworzono: 20.01.2015, 12:43
A|A|A

zdjęcia: Jacek Zych

Wypuścił kalendarz-cegiełkę z półnagą tancerką przykrytą tylko malunkiem i ludową spódnicą. Dyrektorka zespołu Joanna Świątek–Czwojdzińska, mówi, że chcieli pokazać piękno folkloru.

Kalendarz można kupić w siedzibie zespołu na terenie Starej Kopalni. Cena minimalna to pięć złotych Joanna Świątek–Czwojdzińska dodaje, że pieniędzy potrzebnych na urządzenie hucznego jubileuszu w czerwcu (w sumie brakuje jeszcze ok. 60 tys. zł), zespół szuka gdzie tylko się da.

Obecni członkowie zespołu liczą przede wszystkim na hojność absolwentów. Zespół to jedna z najstarszych instytucji kultury w Wałbrzychu. Powstał w 1955 roku, przez wiele lat działał przy Technikum Budowy Maszyn Górniczych. Obecna siedziba zespołu to Stara Kopalnia. Przez sześćdziesiąt lat zespół występował praktycznie na całym świecie, od Chin przez Brazylię do Kanady. Przez jego szeregi na pewno przewinęło się ponad pięć tysięcy osób.


Obchody jubileuszu planowane są na czerwiec. Zespół chce pokazać program przekrojowy, dokumentujący historię „Wałbrzycha”. Do uczestnictwa chce także zaprosić spore grono absolwentów. Na organizację jubileuszu wciąż brakuję około sześćdziesięciu tysięcy złotych. Kalendarz to jeden ze sposobów na załatanie tej dziury. Fotografie wykonał Jacek Zych, modelka Sylwia Sałamaj, malunek wykonała Justyna Rudzińska.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować