Pięć firm chce zaprojektować tor wrotkarski (MAPKA)

Radio RAM | Utworzono: 19.01.2015, 14:46
A|A|A

Pięć firm chce zaprojektować tor wrotkarski w Parku Tysiąclecia we Wrocławiu - to jedna z aren, gdzie mają się toczyć zawody podczas Igrzysk Sportów Nieolimpijskich w 2017 roku w stolicy regionu.

Wrocławskie inwestycje otworzyły oferty w przetargu. Ceny zaproponowane przez zainteresowane firmy wahają się od niecałych 220 tys. do ponad 350 tys. zł.

Projekt dotyczy budowy obiektu w Parku Tysiąclecia i w grę wchodzi również zagospodarowanie tego terenu. Tor ma się składać z dwóch tras - do jazdy szybkiej i do jazdy ulicznej. Po igrzyskach ma
służyć mieszkańcom Wrocławia. Miasto szacuje, że budowa obiektu może wynieść 3 mln zł. To już drugi przetarg dotyczący projektu toru wrotkarskiego. Do pierwszego nie wpłynęła żadna oferta.

Kliknij w obrazek:

Na ilustracji teren toru wrotkarskiego oznaczono niebieskim prostokątem z literą "A"

Pierwszy tor – do jazdy szybkiej - ma mieć 200 metrów długości i 6 metrów szerokości, a kształtem będzie przypominał wrocławski tor wyścigów konnych na Partynicach. Trasa będzie pochylona na łukach i otoczona bandą o wysokości 1,2 metra. Po zmierzchu tor oświetlą reflektory.

Z kolei drugi tor - „uliczny” - będzie okalał tor do jazdy szybkiej oraz cały obiekt, będzie miał aż 583 metrów długości i 8 metrów szerokości. Skorzystają z niego wszyscy fani rolek i wrotek. Przy torze zamontowane zostaną także stałe trybuny, na których będzie mogło zasiąść ok. 300-400 osób, a w razie potrzeby przy obiekcie będzie można dostawić trybuny tymczasowe.

A poniżej lodowisko przy Hali Stulecia. Kliknij w zdjęcie i zobacz obraz z kamery:

REKLAMA

To może Cię zainteresować