Trwają zapisy do wrocławskich biegów

Radio RAM | Utworzono: 12.01.2015, 21:10
A|A|A

- W tym roku szykujemy wiele atrakcji i nowości. Jedyne, co się nie zmienia, to serdeczność, z jaką wrocławianie podejmują swoich gości – mówi Wojciech Gęstwa, szef maratonu. – Bardzo zależy mi na utrzymaniu wysokiego poziomu organizacyjnego i sportowego imprez. Będziemy ciężko pracować, aby poprawić swoją pozycję w rankingu największych biegów w Polsce – zapowiada dyrektor Gęstwa.

Zgłoszenia udziału w biegach przyjmowane są tylko drogą elektroniczną poprzez formularz, który znajduje się na stronie internetowej maratonu oraz półmaratonu. Wpisowe na półmaraton w pierwszym terminie (do 31 marca) dla Dolnoślązaków wynosi 50 zł, dla pozostałych zawodników - 60 zł. Natomiast opłata startowa w maratonie w pierwszym terminie (do 31 marca) dla Dolnoślązaków to 70 zł, dla pozostałych zawodników - 90 zł. Seniorzy (60 lat i więcej) za pakiet startowy płacą tylko 1 zł.

I Ty możesz zostać maratończykiem
Wszystkie osoby, które w ramach noworocznych postanowień w 2015 r. będą chciały przebiec półmaraton i maraton, już mogą szykować strój do biegania. 8 marca rusza 7. edycja programu „I Ty możesz zostać maratończykiem”, którego celem jest przygotowanie wszystkich chętnych do startów w dwóch wielkich imprezach biegowych - 3. Nocnym Wrocław Półmaratonie oraz 33. Wrocław Maratonie.

W tym roku biegacze będą mogli wybrać miejsce, gdzie chcą trenować. Zajęcia będą prowadzone na Stadionie Olimpijskim, w parku Grabiszyńskim oraz w parku Zachodnim. Pierwszy trening grupy zaplanowano na 8 marca. Zbiórka o godz. 9.00. Cykl treningowy obejmuje przygotowania do półmaratonu i maratonu. Uczestnicy pod okiem doświadczonych trenerów biegów długich będą uczyć się technik biegania, a także pracować nad wytrzymałością oraz kondycją. Poznają także smak sportowej rywalizacji podczas kontrolnych biegów oraz masowych imprez biegowych. Warto dodać, że na treningach pojawią się mistrzowie Polski w biegach długodystansowych – Sylwia Ejdys-Tomaszewska i Arkadiusz Gardzielewski.

3. Nocny Wrocław Półmaraton rozpocznie się 20 czerwca o godz. 21.00. Natomiast 13 września o godz. 9.00 na trasę wyruszą uczestnicy 33. Wrocław Maratonu. Start i meta zawodów usytuowane są na Stadionie Olimpijskim. Organizatorem imprez biegowych jest Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław. Sponsorem generalnym: PKO Bank Polski.

REKLAMA

To może Cię zainteresować