Kolejny finał WOŚP we Wrocławiu (SONDA)

Gregor Niegowski | Utworzono: 10.01.2015, 10:28 | Zmodyfikowano: 12.01.2015, 08:42
A|A|A

fot. WOŚP Wrocław

23. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze WOŚP uzbrojeni w puszki, a nawet terminale, czasu nie tracili. Już o północy odbył się przejazd po Wrocławiu zabytkowym tramwajem, w którym pasażerowie za "drobniaka" dostali pierwsze serduszka.

Na ulicach Wrocławia kwestowało dziś 1,5 tysiąca wolontariuszy, którzy do godz. 21.00 zbierali pieniądze do puszek.

Wystąpiły m.in. zespoły Audiofeels i Muchy. Organizatorzy nie ukrywali jednak, że najważniejszy jest cel. W tym roku pieniądze zbierane są na sprzęt, który trafi na oddziały pediatryczne i onkologiczne oraz na opiekę dla seniorów.

Tym razem podczas finału nie było światełka do nieba w postaci sztucznych ogni. Zastąpiło je światełko w oknach Sukiennic.

Sonda
Ta sonda już się zakończyła.

Czy uważacie, że warto dawać pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?

Tak
30
Nie
6
Wszystkich głosów: 36

Jak co roku były licytacje. Do zgarnięcia setki fantów, gadżetów i usług, m.in. książka Jerzego Stuhra i jego córki Marianny Bończa-Stuhr z autografami autorów, zakupy ze znaną blogerką modową Mafffashion, ręcznie zdobione słodycze od Romualda Lipki, trening z Ewą Chodakowską, dzień na planie Jana Komasy czy spotkanie z ekipą serialu Rodzinka.pl. Do akcji włączyły się też lokalne gwiazdy i instytucje. Na zwycięzców licytacji czeka m.in. zaproszenie na mecz Śląsk Wrocław-Legia Warszawa w ramach 1/4 Pucharu Polski z Kanapy Kibica umiejscowionej na...murawie stadionu czy też karmienie kotików we wrocławskim zoo.

Ponad 26 tys. zł zebrali i przekazali w niedzielę we Wrocławiu miejscowemu sztabowi WOŚP pracownicy skarbowi. Akcja wśród pracowników fiskusa w całym kraju trwa od dziewięciu lat z inicjatywy Dolnośląskiego Urzędu Skarbowego

     

We Wrocławiu orkiestrowe granie na wielką skalę rozpoczęło się w samo południe. O godz. 18 zaplanowano niezwykłe Robot Show, czyli pokaz laserów, światła led i elementów pirotechnicznych. W programie również znalazły się:

  • Przejazd zabytkowym tramwajem, który będzie kursował na linii nr 6 w godzinach 14-20
  • Od godz. 12 na Plac Solny zjadą Wrocławskie Klasyki- perełki samochodowe ubiegłego wieku. W programie m.in. pokaz driftu
  • Nauka pierwszej pomocy; w kawiarni Starbucks, na dworcu PKP i ściance wspinaczkowej Zerwa w godz. 10-16 od wykwalifikowanych ratowników medycznych dowiecie się jak postępować będąc świadkami zawału, omdlenia czy zakrztuszenia.  Właśnie tego będą uczyć wykwalifikowani instruktorzy pierwszej pomocy.
  • Biała Niedziela - bezpłatne badania dla dzieci. W akcji wezmą udział: Klinika chirurgii i urologii dzieciecej (Curie-Skłodowskiej 52, wizyty w godzinach od 9–16; telefon do rejestracji (71) 770-30-16; Wojewódzki Szpital Specjalistyczny (Henryka Michała Kamieńskiego 73A, czynne będą gabinety: pediatryczny, alergologiczny, gastroenterologiczny; wizyty w godzinach 9-14; rejestracja pod numerem (71) 327-03-48 w dniach 8-10.01.2015 z podaniem informacji o rejestracji na "Akcja Biała Niedziela); Katedra i Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej (ul. O. Bujwida 44, wizyty w godzinach 12-15, rejestracja pod numerem (71) 770-32-16 w dniach 8-9.01 w godzinach 12-15; szczegółowy program znajdziecie TUTAJ.

W Wałbrzychu wiele atrakcji w Starej Kopalni. Impreza wystartowała o godz. 14. W programie, oprócz koncertu Rafała Brzozowskiego, znalazły się walki rycerskie, pokazy ratownictwa, punkt krwiodawstwa, tańce i zlot motocykli.

W Jeleniej Górze także spora dawka dobrej muzyki - zagrał m.in. Fairy Tale Show oraz Natalia Lubrano. Wcześniej, od godz. 12 na Placu Ratuszowym rozpoczął się Festyn Rodzinny. Były loterie fantowe, miasteczko służb mundurowych, a dla najmłodszych - ogromne maskotki, które chętnie pozowały do zdjęć.

Legnica postawiała na folklor w nowoczesnym wydaniu, któremu na imię Donatan i Cleo. Wcześniej w Galerii Piastów wystąpiły m.in. Zespół Pieśni i Tańca "Legnica" oraz Zespół Pieśni i Tańca "Kyczera".


Zobaczcie koniecznie: Czołg 102,3 z odciskami Czterech Pancernych, zasłużony tramwaj, a nawet...samolot, który zmobilizował całą Nową Rudę. Zobaczcie, jak licytowaliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować