Przejście na Bogusławskiego już gotowe

Przemek Gałecki | Utworzono: 04.01.2015, 11:11
A|A|A

fot. Gregor Niegowski (Radio RAM)

Przejście dla pieszych przy Bogusławskiego we Wrocławiu prawie gotowe. Za tydzień drogowcy przeprowadzą ostatnie odbiory i uruchomią nową sygnalizację świetlną.

- Gotowa jest już zebra i sygnalizacja świetlna na wysokości Bogusławskiego, która będzie działała w ciągu skoordynowanym z sygnalizacją na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich z Piłsudskiego. To przejście nie może blokować płynności na tym odcinku, dlatego czekamy na ostateczne odbiory - mówi Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Bezpiecznie po pubowym szlaku będziemy poruszać się najprawdopodobniej za tydzień.

Opóźnia się za to przebudowa skrzyżowania przy pl. Kościuszki. Wykopaliska archeologiczne spowodowały, że nowa sygnalizacja i przejścia dla pieszych będą gotowe dopiero końcem marca. Kolejne udogodnienie dla pieszych pojawi się na Legnickiej na wysokości Młodych Techników, tutaj prace powinny ruszyć w pierwszej połowie roku. Wybudujemy pasy i światła, mimo, że jest tam przejście podziemne - mówi rzecznik ZDiUM-u Ewa Mazur.

- Wyjścia na perony przystankowe są wyłącznie z podziemi. Są tam strome schody, które nie da się dostosować do potrzeb ulic niepełnosprawnych, jak i rodziców z wózkami dziecięcymi. Dlatego potrzebne są tam pasy. Dodatkowo wybudujemy ścieżkę rowerową - tłumaczy Ewa Mazur.

Dodatkowo rowerzyści w najbliższych miesiącach dostaną nowe ścieżki na Traugutta czy Trzebnickiej.


 

REKLAMA

To może Cię zainteresować