Podróże z Radiem RAM: wystartowaliśmy z Karoliną i Bartkiem

Jan Pelczar | Utworzono: 03.01.2015, 13:11 | Zmodyfikowano: 21.02.2015, 13:11
A|A|A

fot. TropiMyprzygody.pl

W poprzednim roku niemal każdy sobotni poranek spędzaliśmy w towarzystwie obcokrajowców mieszkających we Wrocławiu. Dowiedzieliśmy się dlaczego przyjeżdżają do nas z tak różnych miejsc. Teraz sami ruszamy w podróż dookoła świata, by opisać miejsca, w których dobrze czują się mieszkańcy Wrocławia – gdzie zdołali już dotrzeć, po jak długim czasie tęsknili za domem, czego nauczyli się w dalekich stronach.

Pierwszymi gośćmi nowego programu byli Karolina Anglart i Bartek Wudniak – podróżnicy, którzy dzielą się swoimi odkryciami z czytelnikami bloga TropiMyprzygody.pl. Niedługo wybierają się do Londynu, ale jesienią wyruszą w podróż dookoła świata.

Podróże z Radiem RAM zaczęliśmy od podstawowego pytania: czym się różni podróżnik od turysty. Posłuchajcie definicji Karoliny i Bartka, którzy zdradzili nam również o przewagach podróżowania w parze nad mieszkaniem we dwoje:

Nasi pierwsi goście prowadzą bloga tropimyprzygody.pl. W tym roku wyruszają w podróż dookoła świata. Opowiedzieli nam o tym, jak podjąć taką decyzję i jak wyglądają przygotowania:

W swojej wyprawie dookoła globu Karolina i Bartek chcą odwiedzić kraje, w których jeszcze nie byli. Co nie znaczy, że nie chcą kiedyś wrócić do swoich ulubionych miejsc. Rozmawialiśmy o smakach Laponii i Brazylii oraz ludziach spotykanych na szlaku. Skończyliśmy w sylwestra w Słowenii:

Na koniec naszej pierwszej audycji Podróże z Radiem RAM spróbowaliśmy wybrać wymarzone miejsce na weekendowy wypad. Nawet w styczniu ma to sens:

Za tydzień gościem Radia RAM będzie rodzina Kędzierskich, która udowadnia, że podróżowanie z małym dzieckiem nie jest nierealne.

REKLAMA

To może Cię zainteresować