Weekend z Radiem RAM

Radio RAM | Utworzono: 02.01.2015, 14:17 | Zmodyfikowano: 02.01.2015, 14:17
A|A|A

fot. Giacomo1970 (Wikimedia Commons)

Weekend z Radiem RAM rozpoczynamy w sobotę o godz. 8. Janek Pelczar tradycyjnie przypomni i skomentuje najważniejsze wydarzenia tygodnia we Wrocławiu.

Po godz. 10 nowość w naszej RAMówce na ten rok – program „Podróże z Radiem RAM”. Spotkamy się z Karoliną i Bartkiem, wrocławianami, którzy w tym roku planują podróż dookoła świata. Jak przygotować się do takiej wyprawy? O tym w „Podróżach z Radiem RAM” w sobotę po godz. 10.

Od godz. 12 Anna Fluder zaprasza na program „Sobotnia Kawa z Radiem RAM”. Czy dobry kopniak możne być jak pieszczota? M.in. o tym porozmawiamy ze sportową rodziną Sypieniów. Agnieszka i Sylwester zdobywali złote medale na wszystkich najważniejszych imprezach w karate. W ich ślady idzie syn Patryk, który niedawno został mistrzem Europy w prestiżowej kategorii open. Spotkanie ze złotymi Sypieniami w sobotę po godz. 12.

Pierwszy w tym roku program Maćka Przestalskiego „Strefa Młodych w Radiu RAM” rozpoczynamy w sobotę od godz. 17. Odwiedzimy historyka sztuki profesora Jana Harasimowicza, porozmawiamy także o wydarzeniach zaplanowanej na 9 stycznia „Nocy Biologów”. „Strefa Młodych w Radiu RAM” w sobotę po godz. 19.

Do północy na 89,8 dużo dobrej muzyki, którą przygotował Krzysiek Majewski, a w studio Radia RAM nasz kolejny gość – wrocławski muzyk Janek Samołyk. Przypominamy też, że Janek wystąpi 29 stycznia w naszym koncertowym cyklu RAM Session.

W niedzielę spotykamy się o godz. 8. Do południa m.in. rozmowy z Krzysztofem Majem nadzorującym przygotowania Wrocławia do Europejskiej Stolicy Kultury oraz Jarosławem Fretem, kuratorem ESK do spraw teatru.

Mija dokładnie rok od pierwszego spotkania na 89,8 FM z programem „Kulinarny Wrocław”. Naszym pierwszym gościem był wówczas Grzegorz Trubiłowicz z platformy kulinarnej Cooklet, która rok temu również rozpoczynała działalność. Początki opierały się na teorii i prostych przepisach na sałatki. Po roku czas podnieść wyżej patelnię i tym razem przekonamy się, ile naszemu gościowi udało się wyczarować, wymiksować i ugotować w 2014 roku. „Kulinarny Wrocław” na antenie Radia RAM w niedzielę po godz. 12.

Od godz. 17 spotkanie z programem „Muzyka Filmowa”. Tym razem Janek Pelczar zaprezentuje ścieżkę dźwiękową z filmu „Whiplash”, który miał premierę 2 stycznia.

Po godz. 20 na antenie Radia RAM trochę muzyki na żywo. Gośćmi Piotra Karwata będą muzycy Mateusz Słowiński, Viktor Kuzniecow, Jędrek Jaskóła i Tomek Nitribitt, którzy zagrają trochę klasycznych piosenek Boba Dylana.

Od godz. 21 na antenie Radia RAM Druh Sławek, czyli Najlepszy Groove w Mieście.

Bądźcie z nami w ten weekend – Radio RAM zawsze w dobrym tonie!

REKLAMA

To może Cię zainteresować