Psycholog dla żaka? Kolejna uczelnia otwiera poradnię

Dorota Czubaj | Utworzono: 21.12.2014, 12:24
A|A|A

Fot. Wikipedia

Studenci potrzebują pomocy psychologa. Tak deklarują przedstawiciele wrocławskich uczelni, którzy coraz częściej decydują się na otwarcie poradni dla swoich żaków. Dotąd takie miejsca funkcjonowały przy Politechnice i Uniwersytecie Wrocławskim. Do tego grona właśnie dołączył Uniwersytet Przyrodniczy.

- Studenci szukali pomocy wśród wykładowców przedmiotów humanistycznych, do których zwracali się po zajęciach z różnymi problemami. Właśnie to skłoniła nas do uruchomienia miejsca, w którym będą mogli znaleźć oparcie - mówi prof. Danuta Parylak, prorektor ds. studenckich Uniwersytetu Przyrodniczego:

Agnieszka Niczewska, Rzecznik Politechniki Wrocławskiej, mówi, że z problemami najczęściej borykają się studenci, którzy wyjechali z rodzinnego domu. Dodaje, że w takich, ale również innych sytuacjach mogą poprosić o pomoc:

Depresja, to częsty problem wśród moich znajomych spoza Wrocławia - mówi Tomasz Nawara, student z Uniwersytetu Przyrodniczego:

Pomoc psychologiczna na wszystkich uczelniach jest bezpłatna, konieczne jest jednak wcześniejsze umówienie wizyty.

Pracownicy placówek udzielają nie tylko pomocy psychologicznej. Studenci mogą również skorzystać na przykład z doradztwa zawodowego.

REKLAMA

To może Cię zainteresować