Przedświąteczny weekend z Radiem RAM

Radio RAM | Utworzono: 19.12.2014, 13:56
A|A|A

Fot. Przemysław Gałecki

Rozpoczynamy w sobotę o godz. 8. Tradycyjnie już Janek Pelczar przypomni i skomentuje najważniejsze wydarzenia tygodnia we Wrocławiu. Od godz. 10 na 89, 8 FM program „Muzyka Świata”. Co tydzień w studio Radia RAM spotykamy się z mieszkającymi we Wrocławiu obcokrajowcami. Pytamy ich, jak odnaleźli się w naszym mieście, a towarzyszy nam muzyka z rodzinnych stron gości. W sobotę po godz. 10 w programie „Muzyka Świata” Eric Visentin z Francji.

Po godz. 12 przedświąteczne wydanie programu „Sobotnia Kawa z Radiem RAM”. Naszym gościem będzie arcybiskup metropolita wrocławski Józef Kupny.

-Spokój, bliskość i wzajemny szacunek – tak arcybiskup Kupny mówi o Świętach Bożego Narodzenia.
Będziemy wspominać rodzinne wigilie arcybiskupa i święta z czasów, gdy był ministrantem. Porozmawiamy także o tym, jak metropolita radzi sobie z pokusą jedzenia podczas licznych opłatkowych spotkań. Arcybiskup metropolita wrocławski Józef Kupny w przedświątecznym wydaniu programu „Kawa z Radiem RAM” w sobotę po godz. 12.

Po godz. 17 Maciek Przestalski zaprasza do Strefy Młodych Radia RAM. Tym razem spotkamy się z księdzem Mirosławem Malińskim z Duszpasterstwa Akademickiego Maciejówka oraz Mateuszem Mielniczukiem z Duszpasterstwa Akademickiego Redemptor.

Sobotni wieczór w Radiu RAM bardzo muzyczny. Po godz. 19 porozmawiamy z muzykami zespołu Coals, a do północy dużo dobrych weekendowych dźwięków przygotuje Krzysztof Majewski.

W niedzielę od godz. 8 czeka na Was Maciek Przestalski. Muzycznym bohaterem poranka będzie amerykański chłopak z gitarą Sufjan Stevens ze swoimi pięknymi wersjami świątecznych klasyków. W programie także rozmowa z Grzegorzem Bralem twórcą Teatru Pieśń Kozła o spektaklu „Return to the Voice”.

Po godz. 12 w programie „Kulinarny Wrocław” całoroczny przegląd naszych zapasów. Będziemy zaglądać do naszej skarbnicy kulinarnych podpowiedzi serwowanych przez pasjonatów, eksperymentatorów i tradycjonalistów gotowania. Będą ryby, zupy, pieczywo, sałatki i słodkości, dla każdego coś smacznego i do wyboru do koloru dla tych, którzy chcieliby uwiecznić na fotografii tegoroczną wigilię.

Po godz. 17 Janek Pelczar zaprasza na „Muzykę Filmową”. Tym razem bohaterem programu będzie kanadyjski kompozytor i dyrygent Howard Shore. Posłuchamy ścieżki dźwiękowej z filmu „Hobbit: Bitwa Pięciu Armii” oraz wcześniejszych części „Hobbita” i „Władcy pierścieni”.

Świąteczny klimat także po godz. 19 w programie „Nie tylko jazzem...”. Muzyczno-świąteczny zestaw przygotował Piotr Karwat, a na 89,8 FM m.in. Jamie Cullum (Let it snow),  B.B.King (Back door santa), Ella Fitzgerald (Rudolph the red-noses reindeer), Jimmy Smith(Jingle Bells), Bill Evans (Santa Claus is coming to Town).

W niedzielę – od godz. 19 do północy – za sterami studia Radia RAM zasiądzie Druh Sławek, co oznacza, że należy szykować się na najlepszy groove w mieście.

Bądźcie z nami w ten weekend – Radio RAM zawsze w dobrym tonie!

REKLAMA

To może Cię zainteresować