Zespół ŜANĜO na kolejnym RAM Session

Radio RAM | Utworzono: 16.12.2014, 10:17 | Zmodyfikowano: 18.12.2014, 19:58
A|A|A

Zdjęcia: Karol Czapski

ŜANĜO to zespół powołany do istnienia i prowadzony w roku 2011 przez Kamila Rogińskiego, znanego z grup Orkiestra RIVENDELL, R.U.T.A, Klinika Lalek i OCELOT. Grupa ŜANĜO prezentuje muzykę i taniec wpisujące się w nurt World Music - Muzyka Świata.

Idea przyświecająca działaniom twórczym to prezentacja elementów tradycji wszystkich kontynentów kuli ziemskiej jako zintegrowanej wspólnoty. Artyści biorący udział w przedsięwzięciu to globtroterzy chłonący kulturę świata, uczący się gry od mistrzów z Afryki, Ameryki, Azji, Australii i Europy.

Dzięki tym doświadczeniom oryginalne instrumenty z odległych zakątków globu mogą zabrzmieć wspólnie. Program koncertowy prezentuje muzykę autorską, do której powstania przyczyniła się inspirująca różnorodność muzycznych kultur świata.

W wykonaniu artystów dolnośląskich, wchodzących w skład zespołu ŜANĜO, tradycja etniczna Ziemi jest monolitem. Muzycy nie zapominają również o własnych korzeniach z powodzeniem przeplatając występy słowiańskimi instrumentami dętymi i smyczkowymi, związanymi z folklorem rodzimym.Przesłanie przedsięwzięcia „ŜANĜO – Zmiana Wibracji Ziemi" - jest podobne do tego, które skłoniło Ludwika Zamenhofa do stworzenia międzynarodowego języka esperanto – język, który jest sposobem na komunikowanie się, ale nie wypiera mowy regionalnej. Język, który nie jest obcy dla nikogo na świecie, jest tym, czym muzyka ŜANĜO, gdzie śpiewane teksty tłumaczone są na esperanto - ŜANĜO DE LA VIBRADO DE LA TERGLOBO (ZMIANA WIBRACJI ZIEMI). Pozytywny przekaz w języku esperanto - ŜANĜO DE LA VIBRADO DE LA TERGLOBO.

 

W czerwcu tego roku nakładem Iberia Records / Lou Rocked Boys, ukazał się album zatytułowany Zmiana Wibracji Ziemi , okazujący splot wymiarów kosmicznych z pełną mistycyzmu plemienną naturą człowieka. Warstwa muzyczna płyty to paleta barw etnicznych instrumentów całej Ziemi w towarzystwie nowoczesnych syntezatorów i rytmów sekcji free-jazzowej. Rytm wzbogaca grupa globtroterów (Foliba), która specjalizuje się w tanecznej tradycji zachodniej Afryki.

Zespół ŜANĜO w koncertowym cyklu Radia RAM - RAM Session na żywo ze studia słuchowiskowego na 89,8 FM.Jak zawsze nasze koncerty w cyklu RAM Session organizujemy z udziałem publiczności. To wyjątkowa okazja, by posłuchać muzyki na żywo w niewielkim, kameralnym gronie.

REKLAMA

To może Cię zainteresować