Strefa Młodych: Akademia Sztuk Pięknych

Maciek Przestalski | Utworzono: 24.11.2014, 23:37
A|A|A

Z mikrofonem Radia RAM przemierzyłem budynki przy placu Polskim oraz nowy, otwarty przed dwoma laty, charakterystyczny szklany gmach przy Traugutta. Na pierwszy rzut oka wrocławska uczelnia plastyczna to ciekawe pełne obrazów i rzeźb przestrzenie, to także niemal wyczuwalna w powietrzu artystyczna energia. Ale ASP to przede wszystkim ciekawi, pełni pasji ludzie - posłuchajcie co mówią dziekani wydziałów, których odwiedziłem z mikrofonem Radia RAM.

Moją wędrówkę rozpocząłem od Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów o którym opowiadał dziekan tego wydziału profesor Jacek Szewczyk:


W budynku przy placu Polskim mieści się także Wydział Architektury Wnętrz i Wzornictwa o którym mówiła profesor Urszula Smaza-Gralak.


Wydział Ceramiki i Szkła jest jedynym takim w Polsce. O wydziale, studentach, nowoczesnych pracowniach i o sztuce opowiada profesor Małgorzata Dajewska:


W nowym budynku przy ul. Traugutta spotkałem się też z profesorem Wojciechem Pukoczem, dziekanem Wydziału Malarstwa i Rzeźby. Rozmawialiśmy o tym, fundamentalnym z mojego punktu widzenia, dla uczelni artystycznej wydziale, a także o tym czy przychodzący na wydział młodzi ludzie są już artystami.

REKLAMA

To może Cię zainteresować