A | A | A

Muzyczny Wrocław: Oxford Drama i Sławek Przerwa

Utworzono: 2014-11-12 13:36 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Ostatnie kilkanaście miesięcy to czas urodzaju na polskiej scenie elektronicznej, a damsko-męskie duety poruszające się na polu szeroko pojętej elektro-popowej stylistyki mnożą się na potęgę.

Do listy już znanych i cenionych (Sinusoidal, Rebeka, The Dumplings, Xxanaxx) mają szansę już za moment zupełnie na poważnie dołączyć nasi dzisiejsi goście - twórcy wrocławskiego projektu Oxford Drama.

Oxford Drama, duet producencko-wokalny Małgorzaty Dryjańskiej i Marcina Mrówki, to prawdopodobnie jeden z najmłodszych stażem projektów muzycznych w naszym mieście. Grają razem zaledwie od początku tego roku, ale zdążyli zrobić już całkiem sporo,by dać się zauważyć.

4 kwietnia pojawiła się ich EP-ka "Oxford Drama". W chwilę potem, pomimo a może właśnie dzięki tak krótkiemu stażowi, zespół odważnie wkroczył na scenę. Muzycy wystąpili m. in. przed Sky Ferreira, Trust, czy The Dumplings. Nadal eksperymentują i zapowiadają wydanie kolejnych rów‪nie ciekawych, co dotychczas kompozycji.

Na spotkanie z Małgosią i Marcinem oraz ich ich niezwykle subtelnie brzmiącą twórczością zapraszamy Was dzisiaj (środa, 12.11) po g.18:00. Na 89,8 FM zaprezentujemy Wam premierowo lwią część ich dotychczasowego muzycznego zbioru.

 
W drugiej godzinie naszą antenę spowiją dźwięki głównie z Islandii i zbiorów muzycznych naszego gościa. Gościem Muzycznego Wrocławia będzie znany wrocławski fotograf Sławek Przerwa.

Christian Scott w obiektywie Sławka Przerwy

(na zdjęciuChristian Scott w obiektywie Sławka Przerwy)

Przerwa na stałe współpracuje z festiwalami muzycznymi dokumentując najważniejsze wydarzenia na europejskiej scenie jazzowej.  Jego wystawę „Pasja w jazzie” z portretami takich gwiazd jak Sonny Rollins, Joshua Redman czy Kurt Elling islandzka publiczność mogła obejrzeć niedawno podczas Reykjavik Jazz Festiwal.

O wrażeniach z wyprawy na Islandię, anegdotkach z życia wrocławskiej sceny muzycznej oraz dalszych plany artystycznych nadworny fotograf m.in. festiwalu Jazztopad opowie Wam po g.19:00.


Zapraszam
Maciek Szabatowski

MUZYCZNY WROCŁAW
emisja: środy, g.18:00-20:00

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Ian Pelczar
Strefa kina. Posłuchaj, co warto zobaczyć.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter