Lion Vibrations na RAM Session (ZDJĘCIA)

Radio RAM | Utworzono: 30.10.2014, 21:45 | Zmodyfikowano: 30.10.2014, 21:45
A|A|A

fot. Karol Czapski (Radio RAM)

Wrocławsko-brzeski Lion Vibrations gra już od siedemnastu lat, ma na koncie kilkaset koncertów i pięć płyt. Grupa wystąpiła w filmach o legendarnych festiwalach – gliwickim Winter Reggae oraz Ostróda Reggae Festiwal.

W początkowym okresie działalności brzmienie zespołu to przede wszystkim roots reggae, ale z czasem grupa eksperymentowała także z ragga, dancehall, ska i dub. Muzyczne poszukiwania przyniosły także zmiany w składzie zespołu – dziś Lion Vibrations koncertują z pełną sekcją dętą.

W październiku tego roku grupa wydała kolejną swoją płytę zatytułowaną „Friends”. Album jest świadectwem ewolucji muzycznej zespołu, a jednocześnie zwrotem ku nowej dla grupy stylistyce. „Friends” to hołd złożonym wielkim mistrzom jazzu.

Słynne jazzowe standardy (m.in. „Take Five” i „Mercy Mercy Mercy”) zyskały niespotykaną, świeżą oprawę stylistyczną. Zaproszenie do udziału w projekcie przyjęli wybitni artyści: Kamil Bednarek, Jorgos Skolias, Natalia Lubrano i Natalia Niemen oraz Chezidek (Jamajka) i Jahcoustix (Niemcy), a także Piotr Baron (saksofon) i Wojciech Mazolewski (kontrabas) z zespołu Pink Freud.

Album „Friends” to spotkanie finezyjnej, jazzowej wirtuozerii i radosnego, bezpretensjonalnego bujania, które nikogo nie zostawi bez uśmiechu na twarzy.

ZOBACZ TEŻ: Friends płytą tygodnia Radia RAM


Lion Vibrations tworzą obecnie: wokalistka i basistka Jahga, saksofonistka Magdalena Milwiw-Baron, wokalista Krzysztof Kazanowski, gitarzysta rytmiczny Artur Kocan, gitarzysta solowy Szymon Chudy, trębacz Adam Milwiw-Baron, puzonista Grzegorz Turczyński, pianista i klawiszowiec Piotr Rachoń, saksofonista Karol Gola i perkusista Przemysław Jarosz.

Lion Vibrations zagrali w muzycznym cyklu RAM Session w czwartek, 30 października. Występu na żywo można było słuchać na 89,8 FM.

Jak zawsze nasze koncerty w Studio Słuchowiskowym zorganizowaliśmy z udziałem publiczności. To wyjątkowa okazja, by posłuchać muzyki na żywo w niewielkim, kameralnym gronie.

REKLAMA

To może Cię zainteresować