Opóźnia się budowa mostów na Widawie

Przemek Gałecki | Utworzono: 05.10.2014, 12:24
A|A|A

Most Krzywoustego, fot. Wikipedia

Stare przeprawy mają zostać rozebrane, ale prace zaplanowane na wiosnę nie ruszyły. Anna Sieradzka  z Dolnośląskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych tłumaczy, że zmienia się specustawa i trzeba było ponownie złożyć wnioski o pozwolenie na realizację inwestycji. Roboty według nowych ustaleń mają ruszyć końcem roku, bo dłużej nie można czekać.

- Jeśli chodzi o most Krzywoustego, który jest dwunitkowy, to jego realizacja będzie wykonywana w taki sposób, że jedna nitka będzie remontowana, gdy druga będzie otwarta. W przypadku mostów Pęgowskiego i Strachocińskiego, to będą stawiane przeprawy - tłumaczy Anna Sieradzka.

Na czas remontów przy obecnych mostach powstaną przeprawy tymczasowe, więc kierowcy nie powinni mieć dużych problemów. Realizacja projektu będzie trwała dwa lata

- Po prostu prostu pod tymi mostami musi przepłynąć określona ilość wody, więc mosty muszą być albo wyższe, albo szersze. Dwuletni czas realizacji to bardzo krótki okres - dodaje Sieradzka.

Wielki remont mostów to część przebudowy Wrocławskiego Węzła Wodnego. Wszystkie prace na Widawie będą kosztowały około 390 mln złotych.

Most Widawski, fot. Wikipedia

Most Pęgowski, fot. Wikipedia

REKLAMA

To może Cię zainteresować