Płyta tygodnia: Dirty Loops "Loopified"

Radio RAM | Utworzono: 30.09.2014, 12:50
A|A|A

Jonah Nilsson (vocals and piano), Henrik Linder (bass) and Aaron Mellergårdh (drums) wspólnie studiowali muzykę, Nilsson - teorię muzyki klasycznej, dwaj pozostali - jazz.

Grupa powstała w 2008 roku. Najważniejsza trasa koncertowa to rok 2012, kiedy poprzedzali występy Davida Fostera w Japonii, Indonezjii, Chinach, Singapurze i Tajlandii.

W maju tego roku ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany "Loopified". Płyta w pierwszym dniu sprzedaży zajęła 4.miejsce na iTunesie.

U nas ich wielkimi fanami są Poluzjanci. Z Dirty Loops polski zespół zagrał po raz pierwszy wiosną tego roku na dwóch koncertach w Poznaniu i Warszawie. Oba potwierdziły oczekiwania - na żywo Dirty Loops to petarda. Już w czwartek będziemy mieli okazję się o tym przekonać naocznie i nausznie - grupa wystąpi na żywo we wrocławskim Etrze na imprezie One Music Festiwal. Przed nią zagrają Riffertone oraz dwa bandy doskonale znane z naszej anteny - Eugeniusz Kowalski (grali na "Muzycznej Strefie Radia RAM" i pojawili się na "RAM CAFE 8") oraz Moszczyński, Pietsh i Bibobit.

Impreza odbywa się pod patronatem naszego radia.

Tagi:
REKLAMA