Panie górą! Nowe utwory Erykah Badu, Anny Marii Jopek, Queen Latifah

Radio RAM | Utworzono: 07.12.2007, 09:39 | Zmodyfikowano: 07.12.2007, 14:06
A|A|A

Podczas nagrywania krążka Erykah Badu współpracowała m.in. z producentem 9th Wonder (Jay-Z, Nas, Mary J. Blige), Madlibem, Mike’iem "Chav" Chavarriną i wokalistą R&B Bilalem.

"Skłamałabym" to trzecia już piosenka promująca ostatni album Anny Marii Jopek. Jednocześnie do sklepów trafia EP-ka z tym właśnie utworem, a także z pięcioma premierowymi utworami zarejestrowanymi podczas sesji, na której powstał album „ID”. "To piosenki, bądź kompozycje, które z różnych względów nie znalazły się na "ID". Bo były stylistycznie kompletnie zwichrowane, jak "Nie Omijaj Mnie", bo zwalniały tempo albumu, jak motyw "Daleko", bo były tematycznie odległe od treści, jakie chcieliśmy wówczas przekazać, jak dość "dramatyczna" balladka "Jakby Nic Się Nie Stało", czy też dlatego, że każdy z naszych wokalnych gości mógł się na "ID" pojawić tylko raz, więc mój dość niezwykły duet z Dhaferem (Youseffem – P.B) musiał poczekać…" – tak o tych utworach pisze sama artystka na swej stronie internetowej. W nagraniach usłyszymy tą samą plejadę gwiazd, co na płycie z Richardem Boną, Christianem McBride'm, Tordem Gustavsenem i Manu Katcie.

Tradycja wydawania maksisingli przez A.M. Jopek jest już całkiem długa, natomiast do tej pory wszystkie tego typu wydawnictwa miały charakter promocyjny. "Skłamałabym" to pierwszy mini krążek przeznaczony do normalnej sprzedaży. Dlaczego tak? "To są takie nasze wewnętrzne pamiątki, w nakładzie 250 egzemplarzy" - pisze artystka. - "Trafiają do radiostacji i do dziennikarzy, kilka trafia na nasze aukcje charytatywne. I - co zarazem ogromnie schlebiające i bezgranicznie irytujące, ludzie którzy dostają te płytki, wyraźnie opisane jako NOT FOR SALE, wystawiają je skutecznie na swoich prywatnych aukcjach czasami nawet za kilkaset złotych, licząc na desperację kolekcjonerów. Postanowiliśmy choć ten jeden raz im to utrudnić…".

W imieniu dziennikarzy muzycznych Radia RAM chciałem solennie zapewnić, że nigdy nie wystawiliśmy jakiegokolwiek singla A.M. na żadnej aukcji. Wszystkie nam się za bardzo podobały, żeby się z nimi tak brutalnie rozstawać.

Ostatni album Queen Latifah „Trav’lin’ Light” to wciąż – 10 tygodni po premierze! – pierwsza czwórka amerykańskiej listy przebojów Billboardu w kategorii płyt jazzowych. To już drugi, po „The Dana Owens Album” z 2004 r., krążek, na którym artystka sięga po utwory już przez kogoś wykonywane. Znajdziemy tu utwory spopularyzowane m.in. przez Ninę Simone, Arethę Franklin, Billie Holiday, Pegge Lee czy Phebe Snow. Wydawnictwo promuje u nas nowa wersja wielkiego przeboju 10c.c. „I’m Not In Love”. Na klawiszach sam George Duke! Technicznie nic wielkiego nie wymyślił, ale do klasycznej aranżacji, do tej pory właściwie kopiowanej, dołożył swoje trzy grosze.

REKLAMA