Znakomici jazzmani w Sali Koncertowej przy Karkonoskiej

Radio RAM | Utworzono: 31.07.2014, 11:13 | Zmodyfikowano: 01.08.2014, 07:33
A|A|A

Fot. www.mareknapiorkowski.com

Przed wrocławską publicznością zaprezentują się Marek Napiórkowski (gitary), Krzysztof Herdzin (fortepian, flet), Paweł Dobrowolski (perkusja), Robert Kubiszyn (bas), Adam Pierończyk (saksofon) oraz Henryk Miśkiewicz (klarnet basowy i saksofon).

Artyści zaprezentują utwory z płyty zatytułowanej „UP!”, która po bestsellerowych i świetnie przyjętych przez recenzentów albumach „NAP” i „Wolno” oraz koncertowej płycie „KonKubiNap”, została zrealizowana z niemal orkiestrowym rozmachem.

Dzięki aranżacjom Krzysztofa Herdzina w autorskich kompozycjach Marka Napiórkowskiego znalazło odbicie kilka muzycznych światów: improwizowany, dynamiczny jazz spotyka się tu z wyrafinowaną współczesną kameralistyką, filmowa i teatralna ilustracyjność idzie w parze z ulotnymi balladami.Marek Napiórkowski nagrał ponad 140 płyt z różnymi wykonawcami. Grał i nagrywał m.in. z: Patem Matheny, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Adamem Holzmanem, Tomaszem Stańko, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Dorotą Miśkiewicz i z wieloma innymi.Nagrał 4 solowe płyty: „Nap” z udziałem m.in. Anny Marii Jopek, Leszka Możdżera i Henryka Miśkiewicza. „Wolno”, która uzyskała status złotej płyty, a zagrali na niej m.in. Gregoire Maret, Michał Miśkiewicz i Robet Majewski. „KonKubiNap”, nagrana na żywo płyta trio wraz z Robertem Kubiszynem i Cezary Konradem.

Marek Napiórkowski Sextet „UP!”
Marek Napiórkowski (gitary)
Krzysztof Herdzin (fortepian, flet)
Adam Pierończyk (saksofon)
Henryk Miśkiewicz (klarnet basowy i saksofon)
Robert Kubiszyn (bas)
Paweł Dobrowolski (perkusja)
17 października (piątek) 2014, godz. 18:00
Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10
Organizator: Radio Wrocław

Bilety od 55 zł dostępne w: siedzibie Radia Wrocław, bileteriach Empik,
sklepach sieci Media Markt i Saturn oraz online w sieciach: biletin.pl, Ebilet.pl, eventim.pl  

REKLAMA

To może Cię zainteresować