Nowe Horyzonty: Pierwszy weekend za nami (POSŁUCHAJ)

Jan Pelczar | Utworzono: 28.07.2014, 14:18 | Zmodyfikowano: 28.07.2014, 13:03
A|A|A

Nagrodzony w Cannes za scenariusz film uświadomił jak słaba jest jednostka w starciu z systemem, z władzą – mówili widzowie. Posłuchaj:

Bardziej optymistyczna wydawała się już nawet wizja świata Michela Houellbecqua, w co przed festiwalem trudno było uwierzyć. Film o fikcyjnym porwaniu pisarza zaskoczył widzów dużą dawką humoru. Posłuchaj:

Interpretacjom wymknęła się z kolei adaptacja prozy Cormaca McCarthy'ego. „Dziecię boże” to jeden z najgoręcej dyskutowanych filmów festiwalu. O precyzyjne zdanie na jego temat trudno nawet fachowcom – przyznają m.in krytyk filmowy Michał Hernes i filmoznawczyni Małgorzata Kozubek. Posłuchaj:

W weekend nie brakowało filmów muzycznych. Fanom spodobał się dokument o ostatnim koncercie grupy Pulp. Wrażenie zrobił film Bjork-Biophilia, z zapisem koncertu wokalistki.

Dzisiaj w programie festiwalu m.in przewrotny film Kumiko. Seans o 21.45 poleca Roman Gutek:

 

Nie przegapcie hitu na wrocławskim Rynku, podczas plenerowego pokazu o 22.00 – przestrzega Magdalena Sztorc, jedna z selekcjonerek festiwalu. Posłuchaj:

Także dzisiaj światowa premiera filmu wrocławskiego reżysera Przemysława Wojcieszka „Jak całkowicie zniknąć”. Więcej na ten temat znajdziecie TUTAJ.

REKLAMA

To może Cię zainteresować