Strefa kina na początek NH

Jan Pelczar | Utworzono: 24.07.2014, 17:16 | Zmodyfikowano: 29.07.2014, 09:32
A|A|A

Fot. Anna Skupień

Zaczęliśmy od krótkiej recenzji z filmu otwarcia. „Dzikie historie” Damiana Szifrona to rewelacja. W pierwszej noweli umierasz ze śmiechu, a pięć kolejnych to rollercoaster miedzy piekłem na ziemi i rajem utraconym.

Roman Gutek zapraszał na Nowe Horyzonty i opowiadał o największych atrakcjach 14. edycji. Rozmowa z szefem festiwalu do posłuchania TUTAJ.

Selekcjoner Nowych Horyzontów opowiadał nam o wrocławskich akcentach sekcji Nowe Horyzonty Języka Filmowego: Efekty Specjalne. Dzieła Janusza Króla do filmu „Klątwa doliny węży” można podziwiać w Kinie Nowe Horyzonty podczas tegorocznego festiwalu. Posłuchaj:Topolski opisywał też wszystkie odcienie kina Kena Russella, bohatera największej z retrospektyw 14. Nowych Horyzontów. Posłuchaj:Rozmawialiśmy również o Nocnym Szaleństwie, czyli filmach VHS, które od piątkowego wieczoru zawładną wyobraźnią festiwalowiczów, ze szczególnym uwzględnieniem sobotniego maratonu VHS HELL. Posłuchaj:


O swoich oczekiwaniach wobec Nowych Horyzontów i selekcji najciekawszych filmów opowiadała krytyczka filmowa Katarzyna Wolanin. Posłuchaj:Laureat tegorocznej nagrody im. Krzysztofa Mętraka Błażej Hrapkowicz tłumaczył, dlaczego pokaże we Wrocławiu film z Indianą Jonesem: Poszukiwacze zaginionej Arki, oraz opowiadał o innych projekcjach, na które czeka podczas festiwalu. Posłuchaj:T-Mobile Nowe Horyzonty to nie tylko filmy. Katarzyna Roj i Stach Szabłowski, kuratorzy części artystycznej zapraszali na drugie Midnight Show i pierwsze Morning Show, a Michał Grzegorzek opowiadał o tajemniczej grze miejskiej Watch Me:


Kostas Georgakopoulos opowiadał na koniec festiwalowej Strefy Kina o odmienionym klubie festiwalowym i nowym pomyśle na muzyczną część festiwalu:

REKLAMA

To może Cię zainteresować