Jak się żyje w aglomeracji wrocławskiej?

Monika Jaworska | Utworzono: 17.07.2014, 14:52 | Zmodyfikowano: 17.07.2014, 19:08
A|A|A

- Wrocław, otaczające go gminy i miejscowości tworzą jedną wspólną całość, nie da się już traktować ich oddzielnie. Przykładowo wiele osób, które mieszkają poza Wrocławiem, w mieście pracuje lub się uczy. Z drugiej strony mieszkańcy Wrocławia często korzystają z walorów turystycznych miejsc położonych nieopodal miasta. Dlatego ankietę kierujemy do mieszkańców całej aglomeracji – wyjaśnia Tomasz Ossowicz z Biura Rozwoju Wrocławia:Część pytań w ankiecie dotyczy na przykład sposobu podróżowania. BRW chce dowiedzieć się np. z jakich środków transportu (m.in. komunikacja zbiorowa lub samochód) korzystamy w drodze do pracy, na uczelnię lub zakupy. Można także ocenić, czy poszczególne sposoby przemieszczania się są wygodne i skomentować powody, dla których nie korzystamy z transportu zbiorowego.

- Mamy dużo tzw. zjawisk suburbanizacyjnych. Polega to na przykład na tym, że w szczerym polu powstaje deweloperskie osiedle, którego mieszkańcy są skazani na samochody. Chcemy sprawdzić, jaka jest skala tego zjawiska i jak duży jest to problem dla mieszkańców. Jednym z celów planowania systemu komunikacji zbiorowej jest zapewnienie dostępu do niej jak największej liczbie mieszkańców – wyjaśnia Tomasz Ossowicz.

Szef Biura Rozwoju Wrocławia tłumaczy, że obecnie przygotowane jest opracowanie dotyczące komunikacji w aglomeracji wrocławskiej. Ma być gotowe w marcu przyszłego roku, a wyniki tej ankiety mają być brane pod uwagę przy jego tworzeniu:W ciągu kilkunastu dni ankietę wypełniło około tysiąca osób, a będzie ona dostępna dla mieszkańców do końca roku.

Tutaj ją znajdziecie.

REKLAMA