Trochę Inny Festiwal Fotografii

Maciek Przestalski | Utworzono: 01.07.2014, 09:06 | Zmodyfikowano: 01.07.2014, 08:50
A|A|A

Pierwsza część naszej rozmowy dotuczyła historii przedsięwzięcia, które do niedawna znane było jako Trochę Inny Festiwal Fotografii. 4. już edycja, TIFF Festival // 24 Hours of Photography, jest kolejnym eksperymentem dotyczącym formuły festiwalu, jak i jego tematyki.

Organizatorzy sięgają po zagadnienie, które dla fotografii jest podstawowym - czas. Zarówno ten, który upływa przed obiektywem i rejestruje się na zdjęciu, jak i ten degradujący powoli zdjęcie, zmieniając jego konteksty.

Druga część rozmowy z Maciejem Bujko dotyczyła sekcji DEBIUTY która jest nieodłącznym elementem odbywającego się we Wrocławiu TIFF Festivalu. Ma ona formułę konkursową, której zasadniczym celem jest wypromowanie nowatorskich, ciekawych, lecz nie do końca jeszcze znanych twórców i postaw artystycznych.

Konkurs ten skierowany jest przede wszystkim do młodych fotografów i debiutantów: licealistów, studentów, absolwentów szkół artystycznych, miłośników, amatorów fotografii i freelancerów - słowem wszystkich tych, którzy pragną pokazać swoją twórczość szerszej publiczności oraz zaistnieć na artystycznej scenie Wrocławia.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować