Kto ma zagrać Eberharda Mocka? (SONDA)

Jan Pelczar | Utworzono: 29.06.2014, 21:36 | Zmodyfikowano: 30.06.2014, 11:34
A|A|A

Na zdjęciu Kevin Spacey (Fot. Pinguino/Flickr)

Pierwszy odcinek - „Śmierć w Breslau” - wyreżyseruje Agnieszka Holland.

Poinformował o tym na portalu społecznościowym sam pisarz. Krajewski marzy, by Eberharda Mocka, głównego bohatera cyklu, zagrał Kevin Spacey.

Nie jest to kompletna fantazja, bo kilka dni temu Holland ujawniła, że wyreżyseruje kilka odcinków kolejnego sezonu popularnej serii „House of Cards” („Domek z kart”), w którym słynny aktor gra główną rolę.

Serial o Mocku będzie realizowaną w języku angielskim europejską koprodukcją z udziałem ATM-u.

Być może część zdjęć zostanie zrealizowana w studiach tej firmy pod Wrocławiem. Realizacja zapowiedziana jest na 2015 rok.

Poniżej kilka fragmentów wpisów z Facebooka Marka Krajewskiego:

  • Tak, zdjęcia do ekranizacji moich czterech pierwszych powieści ruszają w 2015! Pierwszy odcinek („Śmierć w Breslau”) wyreżyseruje znakomita polska reżyserka, trzykrotnie nominowana do Oskara, p. Agnieszka Holland.

  • I tutaj pojawia się stała i ulubiona przez Moich Czytelników kwestia: kto zagra rolę Eberharda Mocka. Odpowiadam: Nie mam najmniejszego pojęcia! Nie znaczy to jednak, że nie mogę mieć jakichś sugestii w sprawie obsadzenia głównej roli.

  • Produkcja miniserialu będzie międzynarodowa, europejska, i obsada również. Mógłbym tutaj pofantazjować i swobodnie rzucać różne nazwiska niepolskich aktorów około pięćdziesiątki (w „Śmierci w Breslau” Mock tyleż lat liczy), takie jak Russell Crowe czy Colin Firth. Nie jestem jednak fantastą, ale realistą, który próbuje swoje sądy opierać na solidnych podstawach (o ile może być cokolwiek solidnego w warunkach niepewności) i kojarzyć fakty. Oto one:

  • (1) Agnieszka Holland będzie realizować kolejną serię znanego serialu politycznego pt. „House of Cards”;
    (2) główną rolę w tym serialu gra Kevin Spacey;
    (3) polskie epizody w życiu zawodowym Kevina Spaceya są znane (udział w reklamach polskich firm).
REKLAMA

To może Cię zainteresować