Strefa Młodych: Akademia Muzyczna

Maciek Przestalski | Utworzono: 21.06.2014, 23:19 | Zmodyfikowano: 21.06.2014, 21:35
A|A|A

fot. Akademia Muzyczna

Wrocławską wyższą uczelnie muzyczną odwiedziłem podczas sesji, która na szczęście nie stanęła na przeszkodzie i mogłem przeprowadzić kilka naprawdę ciekawych rozmów.

Na początek rozmowa z profesorem Grzegorzem Kurzyńskim - pianistą, pedagogiem, wykładowcą i rektorem uczelni w latach 2002 - 2008:

- Rodzicie niektórych studentów mówią czasem, że z tego chleba nie będzie. Nie prawda - będzie! Im więcej człowiek poświeci muzyce, tym ten chleb będzie lepszy mówi prof. Kurzyński:

fot. Mariusz Mikołajczyk

Tradycyjnie, o uczelni opowiedzieli także studenci. O studiowaniu na uczelni muzycznej opowiada Ania Hajok:

Ania jest także członkiem samorządu studentów. Czy zakres działań samorządowców na szkoły muzycznej rożni się od tego czym zajmują się ich koleżanki i koledzy na innych uczelniach? Posłuchajcie:

Profesor Jerzy Mrozik był rektorem wrocławskiej Akademii Muzycznej w latach 1995 - 2002. Jest także współzałożycielem istniejącego od 1995 roku Stowarzyszenia Flecistów Polskich, w latach 1997-2000 oraz w kadencji 2006-2010 był jego prezesem. Był też redaktorem naczelnym wydawanego we Wrocławiu periodyku "Flecista", a także autorem zamieszczanych w nim artykułów publicystycznych i metodycznych. Nasza rozmowę zaczęliśmy od kolejnego, interesującego rysu historycznego:

Z profesorem Jerzym Mrozikiem spotkaliśmy się, aby pomówić przede wszystkim o VI Letniej Akademii Muzycznej, o której więcej możecie przeczytać tu http://www.lamuz.pl/:


O studenckiej współpracy z zagranicą i projekcie przygotowywanym na rok 2016 opowiedziała prorektor Akademii Muzycznej Magdalen Blum:

fot. Wiktor Rzeuchowski

Moim ostatnim rozmówcą był wrocławski kompozytor Paweł Hendrich:

W drugiej części rozmowy z Pawłem Hendrichem rozmawiamy o komponowaniu i nowych technologiach, oraz pracy nad kompozycją ze studentami:


TUTAJ posłuchać możecie muzyki Pawła Hendricha.

REKLAMA

To może Cię zainteresować