Strefa Stylu dla zdrowia i urody

Anna Fluder | Utworzono: 21.06.2014, 23:09 | Zmodyfikowano: 27.06.2014, 16:28
A|A|A

fot. Dagmara Zmyślona

Jak zmieniła się oferta chirurgii plastycznej w stosunku do tej oferowanej przed laty (nowoczesne materiały, większa wiedza lekarzy, bardziej naturalne efekty zabiegów). Jakie zabiegi można wykonać w klinikach chirurgi plastycznej oraz medycyny estetycznej. Co można poprawić? Czy zabiegi są wykonywane na miejscu, a potem pacjentka może iść do domu, czy musi zostać w klinice? Kto korzysta z zabiegów – czy poddają się im również mężczyźni. O tym w Strefie Stylu Radia RAM rozmawialiśmy z ekspertami Centrum Medycznym Coramed przy ul. Olszewskiego 58. i odpowiadaliśmy na wybrane pytania naszych Słuchaczek i Słuchaczy.

Dagmara Bartkowiak-Szewczyk Centrum Medycznym Coramed przy ul. Olszewskiego 58. mówiła o tym na czym polega różnica między fanaberią, a uzasadniona potrzeba skorzystania z możliwości poprawiania urody. Usłyszeliśmy, że chirurgia plastyczna w XXI w. to nie tylko korekta biustu czy face lifting, ale coraz częściej to korekta uszu, nosa, opadających powiek, po ciążowego brzucha czy nawet stóp. Nie potrzebujemy na to wielu tygodni czy nawet dni, to często chirurgia dnia jednego czyli możliwość szybkiego powrotu do domu i codziennych zajęć. Okazuje się, że medycyna estetyczna jest co raz mniej inwazyjna i dostępna nie tylko dla celebrytów.

Kosmetolog z Coramedu Noemi Niemkiewicz przede wszystkim podpowiadała jak chronić skórę przed słońcem, ale jednocześnie zyskać zdrowa opaleniznę. Na prośbę słuchaczy była mowa o sposobach niwelowania i całkowitego likwidowania blizn pourazowych i potrądzikowych. Usłyszeliśmy, że zabiegi laserami frakcyjnymi, mezoterapia igłowa czy kwasy mogą być pomocne, a w przypadku głębokich zmian chirurgicznie można skorygować ślady ran sprzed kilkudziesięciu lat. Oczyszczanie skóry dziś także wygląda inaczej, nie potrzebne są wielogodzinne męczarnie manualne, najczęściej wystarczy skorzystać z pilingu kawitacyjnego, kwasów czy oksydermabrazji albo CO2. Przed wakacjami najważniejsze jednak by skórę nawilżać i - co jest podstawą dbania o nią - wiedzieć jaką się ma (mieszaną, sucha, tłustą), by właściwie ją pielęgnować przez cały rok.

Dr Paweł Niemkiewicz, chirurg plastyk w Centrum Medycznym Coramed (www.coramed.pl). przyznał, że korekty urody dotyczą kobiet na całym świecie. Ważne jest by wiedzieć czego się chce i zaufać lekarzowi, który nie będzie nam odwzorowywał nosa gwiazdy filmowej, a podpowie jaki byłby najkorzystniejszy dla rysów naszej twarzy. W przypadku poprawiania, powiększania biustu najbezpieczniejsze zdaniem doktora są implanty silikonowe, bo np. parafina i olej silikonowy popularne przed laty okazały się bardzo szkodliwe, więc i dziś od substancji, które są nowościami, lepiej wybrać sprawdzone metody. Ważne też w poprawianiu urody by pamiętać o umiarze i o tym, że ma być zdrowo i ładnie, a nie śmiesznie.

Konsultant medycyny estetycznej Marta Gąsior zwróciła uwagę na fakt zmian w rysach naszych twarzy z upływem lat i nikogo to dziwić nie powinno bo to naturalny proces. Kiedy zanikają włókna kolagenowe i ubywa nam poduszek tłuszczowych to pojawiają się zmarszczki. Ze zmarszczkami mimicznymi można walczyć np. toksyną botulinową, a te statyczne i utrwalone np. ze względu na geny, potraktować kwasem hialuronowym bądź mezoterapią. Coraz popularniejszy jest tzw. "liftin wampiryczny" czyli preparatem z odwirowanym z naszej krwi osoczem. Ten sposób regeneracji komórkowej znany w medycynie od lat, obecnie stosowany w medycynie estetycznej. Warto tez pamiętać, że przed wakacjami nie korzystamy z zabiegów laserowych i pilingów chemicznych.

Kolejnym naszym ekspertem z Centrum Medycznego Coramed przy ul. Olszewskiego był chirurg ginekolog dr Mikołaj Karmowski. Z możliwości ginekologi estetycznej korzysta coraz więcej osób ze względu na estetyczną poprawę miejsc intymnych, ale niewielu wie jak istotne problemy kryją się za krępującymi dolegliwościami, które również należy rozpoznać i leczyć. Nie trzymanie moczu to bardzo powszechny problem wśród kobiet, niestety pozostający w rozmowach, nawet z lekarzami, tabu. Przyczyny mogą być bardzo złożone, ale by je poznać należy zrobić badania, a następnie wyleczyć np. przepuklina pochwowa czy obniżenie narządu rodnego są do skorygowania. Miejsca erogenne muszą być nie tylko estetyczne, ale i funkcjonale, dla zdrowia i dobrego samopoczucia.

Na koniec raz jeszcze Dagmara Bartkowiak-Szewczyk i dr Mikołaj Karmowski mówili o tym jak zmienia się się chirurgia ginekologiczna. Do przeprowadzeniu wielu zabiegów medycznych nie jest konieczne cięcie skalpelem, wystarcza chirurgia mało inwazyjna np. endoskopowa. Usuwanie mięśniaków i zmian nowotworowych można wykonać równie precyzyjnie i bezpiecznie, a powrót do normalnego funkcjonowania będzie znacznie szybszy. Estetycznie także skorzysta na tym pacjent, bo ślad będzie bardzo nieznaczny albo po korekcji nie widoczny. Ważne by poznać możliwości medycyny estetycznej XXI wieku, nie bać się pytać, konsultować się z lekarzami, ekspertami, korzystać z najnowszych, sprawdzonych już rozwiązań, a w konsekwencji cieszyć się dobrym samopoczuciem i zdrowiem.

Pięknych i zdrowych wakacji życzymy!

Sponsorem Strefy Stylu jest Coramed – Europejskie Centrum Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Anty Aging z ul. Karola Olszewskiego 58, www.coramed.plREKLAMA

To może Cię zainteresować