Zobacz Brave Kids we Wrocławiu!

Radio RAM | Utworzono: 18.06.2014, 14:14 | Zmodyfikowano: 18.06.2014, 12:15
A|A|A

fot. materiały prasowe

W piątek do Wrocławia przyjeżdżają najodważniejsze dzieci świata! Już 23 czerwca po raz pierwszy zaprezentują się publiczności.

Energia i entuzjazm wypełnią Nadodrze. Przed przyjazdem do Polski każda grupa biorąca udział w projekcie Brave Kids przygotowała specjalne przedstawienie – kwintesencję swoich artystycznych umiejętności. Pokaz odbędzie się na scenie ustawionej przy Konturach Kultury we Wrocławiu. Początek o godz. 18.30. Każde przedstawienie będzie trwało ok. 10 minut. Wstęp jest bezpłatny.

– Miesiące przygotowań za nami. Teraz zapraszamy wszystkich wrocławian, aby włączyli się w ten wyjątkowy projekt. Na początek indywidualne spektakle. Pamiętajmy, że to będzie tuż po przyjeździe dzieci, dlatego pokażmy im, że są mile widziane i wyczekiwane. Niech się poczują jak najodważniejsze dzieci na świecie – mówi Karol Gołaj, koordynator Brave Kids.

Kogo zobaczymy? Grupa Freespirit z Ghany kultywuje stare plemienne rytuały i tańce, wzbogacone grą na bębnach. We Wrocławiu zaprezentuje m.in. dawny rytuał wojenny – taniec Zulu. Zespół Mongolfieri z Sankt Petersburga przedstawi unikalne połączenie teatru i sztuki cyrkowej. Dzieci z Red Nose Foundation z Indonezji zaprezentują swoje niesamowite umiejętności żonglerskie. Natomiast grupa Act 4 Art z Rumunii przedstawi dawne rytuały, łącząc pogańskie tradycje z aktorstwem i tańcem. Z Bośni i Hercegowiny przyjeżdża Hastor Fundation Dancing Group. Wykona m.in. taniec Kolo, jeden z najstarszych tańców słowiańskich. Przy okazji spektaklu młodzi artyści opowiedzą o sobie i krótko przedstawią historię regionu, z którego pochodzą.

To będzie pierwsze z serii wydarzeń zaplanowanych we Wrocławiu w ramach Brave Kids 2014. Organizatorzy zapraszają wszystkich na wielką, barwną paradę, która odbędzie się 28 czerwca w Rynku, oczywiście z udziałem uczestników projektu. Kolejny spektakl w wykonaniu odważnych dzieci będzie można zobaczyć 3 lipca w Ośrodku Działań Twórczych Światowid.

5. edycja Brave Kids równolegle odbędzie się także w Warszawie, Wałbrzychu i Puszczykowie koło Poznania. Dzieci będą mieszkały w domach polskich rodzin. Ideą projektu Brave Kids jest budowanie otwartości i tolerancji, rozwój talentów, a także wymiana umiejętności i doświadczeń pomiędzy młodymi artystami z różnych kultur.

11 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu odbędzie się wielki finał projektu – wspólny występ wszystkich młodych artystów.

Spektakl otwierający 5. edycję Brave Kids we Wrocławiu
Kontury Kultury, ul. Jagiellończyka 10a
23 czerwca, godz. 18:30
Wstęp wolny.
Więcej informacji o projekcie Brave Kids: www.bravekids.eu

REKLAMA

To może Cię zainteresować