W Fagorze rozpoczęła się produkcja

Alicja Mikłaszewicz, Przemek Gałecki | Utworzono: 16.06.2014, 22:20
A|A|A

Fabryka obecnie wytwarza kuchenki, okapy kuchenne oraz pralki na zlecenie algierskiej firmy Cevital. Jak powiedziała syndyk Teresa Kalisz, załoga - około 900 osób - ma zapewnioną pracę na najbliższe dwa miesiące, jednak jest szansa na przedłużenie umowy z Cevitalem do końca roku 2014. Kontrakt ma wartość 86 mln zł.

Problemy FagorMastercook rozpoczęły się wraz ze wstrzymaniem produkcji na początku października 2013 r. Od tej pory pracownicy fabryki byli  na przymusowych urlopach.

Niedawno informowaliśmy też, że Zarząd Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał Boschowi zezwolenie na prowadzenie działalności w strefie. Niemiecki potentat jest zainteresowany wrocławską fabryką.

Bosch gwarantuje zatrudnienie tylko 300 pracowników. Teraz w Fagorze jest ich 900. Niemiecki inwestor deklaruje również inwestycję w zakład - te mają sięgnąć 200 mln złotych. Kto przejmie fabrykę dowiemy się w ciągu kilku tygodniu - Fagor zostanie wystawiony do publicznej sprzedaży na początku tygodnia. Takie zarządzenie wyda wrocławski sąd ds. upadłościowych. Syndyk właśnie ustala regulamin sprzedaży i cenę minimalną. Fabryka została wyceniona na 300 mln złotych.

REKLAMA

To może Cię zainteresować