Na bieganie nigdy nie jest za późno!

Anna Fluder | Utworzono: 15.06.2014, 12:28 | Zmodyfikowano: 16.06.2014, 05:32
A|A|A

Prof. dr hab. Jan Chmura to wybitny specjalista z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego oraz teorii sportu; autor i współautor ponad 300 prac naukowych, popularno-naukowych i metodyczno-szkoleniowych. Do jego najważniejszych prac należą książki: „Rozgrzewka. Podstawy fizjologiczne i zastosowanie praktyczne”, „Szybkość w piłce nożnej”. Przez wiele lat  współpracował z wieloma czołowymi klubami piłkarskimi w kraju i za granicą.

Wielką pasją prof.Jana Chmury jest bieganie. Trzy lata temu z za katedry Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu postanowił wyjść i przejść - a w tym wypadku dosłownie przebiec - od słów do czynów. Jego rekord życiowy w maratonie, uzyskany w kwietniu w Hanowerze, wynosi 3:22:57. Natomiast najlepszy czas osiągnięty
 w półmaratonie to 1:40:49 - uzyskany wczoraj (14.06.2014r.) we Wrocławiu! - GRATULUJEMY!

Na chwilę przed tym ostatnim Nocnym Wrocław Półmaratonem przy "Sobotniej kawie" poznaliśmy dekalog pół-maratończyka, ale też usłyszeliśmy, że na bieganie nigdy nie jest za późno, a dzięki takiemu wysiłkowi możemy nieco oszukać czas i "urwać" dla siebie kilka lat;) posłuchajcie!

Od teorii do praktyki - czas na bieganie:Pierwszy pół-maraton po 60 roku życia:42 km 195 metrów - pierwszy maraton i wyzwanie:
Od pierwszego maratonu do rekordu życiowego z kwietnia 2014 roku w Hanowerze:Maratończycy znają to zjawisko, a przyszli biegacze poznają, oto "ściana":Na pokonanie "ściany" trzeba znaleźć sposób, prof. Chmura swój znalazł w kwietniu na maratonie w Hanowerze:Wielki szacunek i uznanie dla Wszystkich Biegaczy! .

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować