Kapela Timingeriu gościem RAM Session

Maciek Przestalski | Utworzono: 10.06.2014, 14:03 | Zmodyfikowano: 11.06.2014, 14:28
A|A|A

fot. archiwum zespołu

Kapela Timingeriu to ośmioosobowa orkiestra (w składzie m.in. skrzypce, kontrabas, klarnet i akordeon), której wrocławska publiczność mogła posłuchać m.in. na Festiwalu Sztuki Ulicznej BuskerBus. Wystąpili także na Carnavale Sztuk-Mistrzów w Lublinie, a na początku czerwca zespół zagrał na Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Piszą o sobie tak: „Kapela Timingeriu to rodzinny zespół powstały z naturalnej potrzeby doświadczania muzyki jako sytuacji w konkretnym miejscu, czasie i kontekście. Muzykowanie jest dla nas pretekstem do spotkania, sytuacją żywą i otwartą. Gramy i śpiewamy głównie muzykę cygańską, bałkańską i żydowską oraz inne piękne melodie i piosenki - znane i lubiane, a także zapomniane i na nowo odkryte. Nasze wspólne granie to podróże i powroty na domową kanapę, to spotkania - na chwilę, lub na dłużej jeśli nam razem po drodze, to sposób na bycie razem”.

Muzycy Kapeli Timingeriu wśród swoich inspiracji wymieniają takich artystów i zespoły jak Shantel, Traf de Haidouks, Duo Ruah, Amsterdam Klezmer Band, Sutari, Mamatucada, ProbaBanda, Ovidiu Lipan Tandarica.

Kapela Timingeriu wystąpi w cyklu RAM Session 20 czerwca o godz. 20. Jak zawsze nasze koncerty w kameralnej atmosferze Studia Słuchowiskowego organizujemy z udziałem publiczności. To wyjątkowa okazja, by posłuchać muzyki na żywo w niemalże domowych i bardzo nastrojowych okolicznościach. Zaproszenia na koncert będziemy rozdawać na antenie Radia RAM już od środy, 11 czerwca.

Kapela Timingeriu w radiowym Studio Słuchowiskowym wystąpi w składzie:
Katarzyna Kapela Timingeriu- skrzypce, śpiew
Jacek Timingeriu- akordeon, śpiew
Ewa Timingeriu- klarnet, śpiew
Mikołaj Nowicki - kontrabas
Jędrzej Kuziela - instrumenty perkusyjne
Wojciech Nekanda Trepka- instrumenty perkusyjne
Magdalena Lipniewska - flet poprzeczny
Kuba Kurek – trąbka

Posłuchajcie, jak gra zespół:

\Występ zespołu Kapela Timingeriu to ostatni przed wakacjami koncert w ramach RAM Session – muzycznych spotkań na 89,8 FM.

Pierwsze, nieco próbne jeszcze, granie na żywo w Studio Słuchowiskowym miało miejsce w grudniu 2013 roku. Zagrali wtedy Postive Thursdays In Dub. Było reggae, dub i sporo dęciaków. Styczniowy koncert to energiczna mieszanka bluesa, funku i rockendrola od Funky New Orleans. W lutym całkiem rockowo zagrały wrocławskie Neony, a w marcu melodyjna mieszankę reggae i popu zaprezentował zespół Naaman. W kwietniu zaprosiliśmy rapera Waldemara Kastę, który wraz ze swoim najnowszym projektem Synaptine zagrał bardzo nastrojową mieszankę grunge i bluesa. Dla odmiany w maju aż dwa, koncerty zespołów mocno korzystających z nowoczesnej elektroniki. Night Marks Electric Trio i Yuuki zagrali nam piękne koncerty. Mieszanka tradycyjnych dźwięków muzyki żydowskiej, cygańskiej i bałkańskiej w wykonaniu Kapeli Timingeriu będzie dobrą muzyczną klamrą zamykającą pierwszy cykl RAM Session. TUTAJ możecie przeczytać o wcześniejszych koncertach.

REKLAMA

To może Cię zainteresować