UMWUKA w Teatrze Muzycznym Capitol

Alicja Mikłaszewicz | Utworzono: 05.06.2014, 20:08 | Zmodyfikowano: 05.06.2014, 18:10
A|A|A

Fot. Teatr Muzyczny Capitol

„Umwuka” to historia oparta na motywach wstrząsających wydarzeń w Rwandzie z 1994 roku, kiedy w ciągu trzech miesięcy zamordowano tam prawie milion osób, przy całkowitej obojętności świata, w milczeniu przyglądającego się rwandyjskiej tragedii. Twórcy spektaklu opierają się na reportażu Wojciecha Tochmana „Dzisiaj narysujemy śmierć”, opisującym tamte wydarzenia.

„Umwuka” opowiada o społeczeństwie małego kraju w sercu Afryki, którego mieszkańcy z plemienia Hutu, zmanipulowani przez media i władzę, pewnego dnia sięgnęli po maczety i poszli mordować swoich sąsiadów, Tutsi. Jak niewiele trzeba, by doprowadzić ludzi do tak głębokiej nienawiści? Jak daleko, a może – jak blisko nam do Rwandy? Czy możemy pozwolić sobie na komfort obojętności wobec tego dramatu?

Akcja spektaklu dzieje się w Kigali Memorial Center, miejscu pamięci, które powstało na grobach 250 tysięcy ofiar. Na scenie oglądamy kraj po masakrze – bliższy czasom dzisiejszym, pełen sierot, morderców i niedoszłych ofiar, które próbują odnaleźć się w codzienności, niosąc jednocześnie w sobie mroczną przeszłość.

TEATR MUZYCZNY CAPITOL
PREMIERA NA SCENIE CIŚNIEŃ
5 CZERWCA 2014

kolejne spektakle 6, 7, 8, 11 i 12 czerwca
bilety 25-30 zł w kasie teatru
lub online na www.teatr-capitol.pl


Scenariusz:
na podstawie książki Wojciecha Tochmana
„Dzisiaj narysujemy śmierć” /
teksty piosenek/reżyseria:
JAN NATURSKI
Muzyka/kierownictwo muzyczne:
GRZEGORZ MAZOŃ
Scenografia i kostiumy:
ANNA CHADAJ
Ruch sceniczny:
MACIEJ CIERZNIAK
Reżyseria światła:
BARY
Asystent reżysera:
MIKOŁAJ WOUBISHET


Obsada: MAŁGORZATA FIJAŁKOWSKA, ALICJA KALINOWSKA (gościnnie), AGATA OBŁĄKOWSKA-WOUBISHET (gościnnie, Teatr Arka), BENOIT LE GROS (gościnnie), ADRIAN KĄCA, TOMASZ LESZCZYŃSKI, MIKOŁAJ WOUBISHET

Muzycy: KONRAD ROGIŃSKI - band leader / perkusja, ŁUKASZ DAMRYCH / DOMINIK MĄKOSA - piano, KAMIL PEŁKA / PIOTR SYPIEŃ - gitara basowa

Więcej na: www.teatr-capitol.pl

REKLAMA

To może Cię zainteresować