Sto kolorowych kapeluszy na Dzień Dziecka z Radiem RAM.

Anna Fluder | Utworzono: 01.06.2014, 20:37 | Zmodyfikowano: 01.06.2014, 19:52
A|A|A

fot. Justyna Chybalska

100 kolorowych, kwiatami ozdobionych słomkowych kapeluszy, z roślin upleciona biżuteria, a także druciane drzewka, samoloty z pudełek i konstrukcje wszelakie to efekty kreatywności najmłodszych słuchaczy Radia RAM.

Zarówno najmłodsi jak i nieco tylko starsi słuchacze mogli sprawdzić jak inspirujące do twórczych działań są dźwięki płynące z Radia RAM. Bywało, że słuchawek brakowało, ale to tylko dowód na to jaką miłą niespodzianką była dla nas aż tak liczna obecność chętnych do wspólnej zabawy. W pracach artystycznych i konstruktorskich pomocą służyli florystka i plastyk. Wszystkie prace powstawały w oparciu o bogatą dziecięcą wyobraźnię, ogromną determinację i niezwykłe zaangażowanie.

Wśród naszych gości do usłyszenia na antenie był dyr. Wrocławskiego Teatru Lalek Jakub Krofta, który zapowiedział rozpoczęty chwilę wcześniej II Przegląd Nowego Teatru dla dzieci. Przez osiem dni można będzie zobaczyć ciekawie i przy najnowszych środkach przekazu opowiadane historie o tematyce współczesnej i bliskiej dzieciom. Do zobaczenia jedne z najciekawszych propozycji teatralnych dla dzieci z całego kraju, także wrocławska premiera spektaklu dla najmłodszych "Plama".

Poznaliśmy też Dziecioladę, czyli miejsce stworzone specjalnie z myślą o dzieciach i rodzicach, którzy także mają prawo do odpoczynku, nawet z maluchem przy boku. Emilia Buła wie co to znaczy przyjazne miejsce - to takie gdzie kawa, herbata dla mam i taty, a sok i np.naleśniki dla dzieci. Komfort polega na tym, że kiedy najmłodsi zawierają pierwsze znajomości w basenie z kulkami, rodzice czasem zaczynają nowe przyjaźnie przy stoliku - bo temu sprzyja relaks.

Wielkim zainteresowaniem nie tylko dzieci cieszyły się przyniesione do naszego studia lalki, miśki i króliki przytulanki. O Eko Fantasmagoriach, czyli szytych przez siebie przyjaznych dzieciom maskotkach opowiadała Anna Suchecka. Przy okazji przekonywała, że każdy może sam spróbować uszyć taką przytulankę, a wystarczy kawałek materiału, miękkie wypełnienie, igła z nitką i trochę wyobraźni. Kiedy jednak wypełnimy brzuszek misia pestkami wiśni to nagrzany na słońcu zadziała jak termofor przyjemny w przytulaniu.

 

Na koniec nabraliśmy ochoty do powrotu w ławy akademickie. Wiola Samborska z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i mały ekspert w dziedzinie praw dziecka Tymoteusz, opowiadali o ciekawym projekcie jakim są zajęcia dla dzieci prowadzone przez dzieci przy wsparciu dorosłego eksperta. Ważne jest to, że najmłodsi sami wybierają tematy i zagadnienia do tych wykładów, a te są dla wszystkich dzieci bezpłatne. Warto postarać się o indeks na kolejny rok i być uczestnikiem zajęć np. o tańcu, o kosmosie czy o radiu. Tymek bez wahania wymienił podstawowe prawa młodego człowieka i numer z którego mają możliwość korzystać gdy czują się skrzywdzeni, albo potrzebują pomocy czy rady. Oby jednak takie konieczności nie zaistniały.

Najmłodsi słuchacze Radia RAM i wszystkie dzieci, bądźcie zawsze uśmiechnięte i zdrowe, każdy dzień niech będzie bogaty w najcudowniejsze emocje, a Wasz świat niech mieni się wszystkimi kolorami - jak kwiaty na tych pięknych słomkowych kapeluszach

- życzą dorośli, czyli trochę tylko starsze dzieci

Dziękujemy za wspólną zabawę!

REKLAMA

To może Cię zainteresować