Strefa Stylu – Wnętrza nowoczesnej Europy

Anna Fluder | Utworzono: 10.05.2014, 19:08 | Zmodyfikowano: 12.05.2014, 08:59
A|A|A

fot. radioram.pl

Gościliśmy w Salonie MAX-FLIZ, a zaproszeni przez nas specjaliści aranżacji wnętrz odpowiadali i odpowiadali na Wasze pytania. Można było bezpłatnie skorzystać z podpowiedzi. Udzielane były porady w dziedzinach zarówno architektonicznych jak i dekoratorskich.

Nasi eksperci Joanna i Ramunas Alminas Architektura Wnętrz opowiadali o tym jak ważna jest pomoc architekta, kiedy sami nie mamy sprecyzowanych wizji tego jakiego otoczenia nam trzeba. Taka pomoc zaczyna się od znajomości, odkrywania naszych potrzeb, ale tez pasji, przyzwyczajeń, upodobań i osobowości. Nawet mało atrakcyjną przestrzeń można zaaranżować tak byśmy czyli się w niej ekskluzywnie, a nie byle jak. Ta ekskluzywność to kolory odpowiadające naszym temperamentom, własny kawałek przestrzeni dla każdego z domowników i przedmioty otaczające nas od zawsze, jak ukochany fotel po babci, ale wkomponowany w modnie umeblowaną przestrzeń . Wiemy już, że najczęściej sprawdzają się style łączone, coś starego na tle współczesnej aranżacji ściany i np. dizajnerski stolik przy ścianie ze stiukami.

 

Architekt Anna Kuk-Dutka za studio "Anchal" zaprezentowała nam najnowsze trendy prosto z Mediolanu. Dzięki proponowanym rozwiązaniom kuchnia przestaje być aneksem, a staje się częścią salony z książkami zamiast solniczek. Co niezwykle praktyczne, całość można jednym ruchem ręki bądź pilotem przesłonić zabudową tak by nie pamiętać przy gościach o odstawionych tam naczyniach po obiedzie. Wyspy kuchenne też w jednej chwili z przestrzeni zlewozmywakowej mogą stać się dodatkowym stołem. Łazienka w najnowszych trendach to już nasza ucieczka od pędu i zmęczenie dnia codziennego. Spa w sypialni to już komfort posiadania wanny po sąsiedzku z łóżkiem. Wystarczy zapomnieć o kaflach, a ustawić ją na odpowiednio dobranym drewnie czy kamieniach, dokoła kwiaty i zamiast tradycyjnej baterii w ścianie zdobne wykończenia pełniące tę samą funkcję. W tle Radio RAM i relaks gwarantowany.

 

 

 Architekt z "Rapa Living " Rafał Paliński zwrócił uwagę jak ważne w naszej przestrzeni jest oświetlenie. Nie wszystko co nas zachwyca w katalogach czy sklepach sprawdzi się w praktyce i wkomponuje w naszą przestrzeń. W wyborze oświetlenia należy się przede wszystkim kierować naszymi potrzebami i upodobaniami. Nie każde światło pozwoli nam odpocząć i lampa XXL może nie dać nam takiego klimatu jak mała i niepozorna ale ocieplająca przestrzeń swoją barwą. Meblom wypełniającym nasze "salony" także poświęciliśmy chwilę rozmowy by usłyszeć od eksperta, że niskie komody są mało praktyczne w wydłużonych pomieszczeniach, a jedna dobrze wkomponowana szafa może nam zastąpić zbędną graciarnię. Minimalizm jest modny i wygodny, ale dodatek w postaci jednej artystycznie wykonanej patery może zmienić charakter skromnie urządzonego pokoju na zachwycający nie tylko nas.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować