Budowa ronda dla Amazona i duże korki

Leszek Mordarski | Utworzono: 10.05.2014, 18:06 | Zmodyfikowano: 10.05.2014, 16:12
A|A|A

Na drodze 35 (ul. Tęczowa/Czekoladowa) powstanie specjalne rondo. Prace spowodują utrudnienia w dojeździe do Wrocławia nie tylko drogą z Wałbrzycha i Świdnicy. 

Objazd zamykanej trasy wyznaczono - już teraz niewydolnym i często zakorkowanym węzłem Bielany. Na razie GDDKiA nie jest w stanie określić, jak długo droga 35 od ronda w Tyńcu Małym do Bielan będzie zamknięta. W drugą stronę drogowcy także zalecają objazd autostradą A4 i drogą S8, chociaż trasa 35 w kierunku Wałbrzycha i Świdnicy będzie przejezdna.

Dyrekcja na swojej stronie internetowej wyraźnie odcina się od inwestycji: "Powyższe prace powodujące utrudnienia w ruchu nie są wykonywane przez GDDKiA"

Ale zarazem informuje:

"W związku z planowaną przebudową skrzyżowania drogi krajowej nr 35 (ul. Czekoladowa) z ul. Tęczową w Bielanach Wrocławskich na skrzyżowanie typu rondo wraz z niezbędną infrastrukturą mającą związek z budową magazynów Amazon, od dn. 12.05.2014 planowana jest zmiana organizacji ruchu na w/w odcinku i wprowadzenie tymczasowej organizacji z przebiegiem:

Wyłączenie kierunku ruchu do Wrocławia, począwszy od Ronda Tynieckiego w ciągu drogi krajowej nr 35 i skierowanie go objazdem przez S-8 i autostradę A-4 do węzła Bielany Wrocławskie. W kierunku odwrotnym ruch przebiegał będzie jak w stanie dzisiejszym z zaleceniem objazdu do Świdnicy i Wałbrzycha przez A-4 i S-8"

Pierwsze fragmenty budynku dla Amazona są już gotowe. Hale budowane pod Wrocławiem są tak wielkie, że odbiory potrwają kilka miesięcy. Obiekt ma prawie 600 metrów długości i 200 szerokości. Dach obiektu, który opiera się na 400 słupach to 100 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.

Sortownia może jednocześnie obsługiwać 100 ciężarówek i jest przygotowana do pracy na trzech zmianach. Odbiory potrwają do końca września, a praca ruszy jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Dodajmy, że tuż obok powstaje drugi, potężny obiekt dla Amazona.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować