Strefa Młodych: Fosa

Maciek Przestalski | Utworzono: 30.04.2014, 08:24 | Zmodyfikowano: 30.04.2014, 06:29
A|A|A

Jako agenda kultury Politechniki Wrocławskiej FOSA działa ok 1978 roku.

Całkiem spora frekwencja podczas tegorocznej rekrutacji, która odbyła się dwudziestego czwartego kwietnia, chyba najlepiej dowodzi, że to miejsce interesujące i potrzebne.

Potrzebne, niezależnie od zmian zachodzących w naszym otoczeniu i gigantycznych różnic technologicznych jakie mają miejsce przez trzydzieści pięć lat istnienia klubu.

O tym jak wszystko się zaczęło opowiada Janusz Nawojczyk - opiekun młodych filmowców:"No to było troszeczkę dziwne, bo myśmy sprzętu nie mieli, jeździliśmy też na festiwale zagraniczne i tam wtedy wygrywaliśmy, często w cuglach i się ludzie stamtąd nadziwić nie mogli, że jak to, nie mają sprzętu, ale mają takie pomysły opowiada dalej Janusz Nawojczyk:Ostatnia część rozmowy z Januszem Nawojczykiem, to rzecz o FOSIE dziś. Co dzieje się na zajęciach, kto może być członkiem i jakie zadania są do wykonania:Dawid Hoja, który członkiem FOSY jest od trzech lat, mówił między innymi o pracy zespołowej, szczególnie istotnej przy pracy nad filmem:"Większość z nas jest studentami, ale nie tylko z Politechniki" - na sam koniec garść informacji organizacyjnych przypomnieli Piotr Adamski i Maciej Styliński:Siedziba Klubu znajduje się w politechnicznym Akademiku T-4 przy ul. Górnickiego 22, a więcej informacji na stronie fosa.pwr.wroc.pl i na ich Facebook'u.

REKLAMA

To może Cię zainteresować