Płyta tygodnia: Paolo Nutini "Caustic Love"

Radio RAM | Utworzono: 28.04.2014, 12:48 | Zmodyfikowano: 28.04.2014, 10:49
A|A|A

14 kwietnia na sklepowych półkach ukazała się płyta "Caustic Love".

Kariera artysty zaczęła się w 2006 roku, gdy zachwycił świat debiutancką płytą "These Streets", która tylko na Wyspach sprzedała się w nakładzie ponad 1,5 mln egzemplarzy.

Wynik ten powtórzył wydany trzy lata później album "Sunny Side Up", który dał Paolo nominację do prestiżowych nagród Ivor Novello oraz BRIT Awards.

Jest jednym z najzdolniejszych artystów młodego pokolenia. Paolo Nutini ma głos tak dojrzały, że wydaje się, iż słyszymy wokalistę z kilkudziesięcioletnim stażem.

Głęboki, ciepły, mocny, delikatnie zachrypnięty. A Paolo Nutini 9 stycznia 2014 roku skończył dopiero 27 lat! Jak na tak młodego twórcę, Szkot osiągnął bardzo wiele i od ładnych paru lat zaliczany jest do światowej czołówki wokalistów i kompozytorów.

Zgrabnie łączy w swoich piosenkach różne style – soul, pop, rock, blues, R'n'B, zróżnicowanie stylistyczne na tyle duże, że z jednej strony można go było usłyszeć na festiwalu jazzowym w Montreux, a z drugiej zagrali go na trasę koncertową Stonesi czy Paul Weller. Przed największą jak dotąd publicznością w życiu wystąpił w 2012 roku w Hyde Parku.

Nutini jest wielkim fanem jednego z ulubieńców Radia RAM – Jahna Martyna. Stąd jego obecność na 2-płytowym wydawnictwie „Johnny Boy Would Love This...Tribute To John Martyn”.

Najnowsza płyta to przede wszystkim wycieczka w rejony muzyki funk i retro-soul, oczywiście wycieczka gwiazdy alternatywnego popu ( ta etykietka chyba najpełniej, choć także w sposób niezwykle ogólnikowy charakteryzuje jego muzyczne emploi), ten muzyczny back groud wciąż jest podstawą brzmienia artysty.
Singiel „Scream(Funk Up My Life)” od kilku tygodni u nas na playliście, pora abyśmy podzieli się z Wami całym albumem.

REKLAMA