Ram Session: Synaptine (KONCERT)

Maciek Przestalski | Utworzono: 26.04.2014, 10:55
A|A|A

Synaptine

Do niedawna kojarzonemu przede wszystkim ze sceną hip-hopową Waldemarowi Kaście na scenie towarzyszyli Tomasz Pomian, Marcin Gołębniak i Adam Moszyński.

A wszystko to w naszym bardzo kameralnym Studiu Słuchowiskowym, gdzie poza zespołem była tylko czterdziestoosobowa publiczność wybrana spośród słuchaczy Radia Ram i fanów Synaptine.

Pomysł na zaproszenie Synaptine na Ram Session pojawił się w grudniu 2013 roku, kiedy zagrali na piątej edycji przeglądu Wrocławski Sound. Ku zaskoczeniu sporej części publiczności Waldek Kasta wraz z kolegami zagrał wówczas bardzo dobry gitarowy koncert, nawiązujący do najlepszych  dokonań akustycznego grungeowego grania.

Nie inaczej było na RAMowym koncercie. Co prawda, podczas prób rozpoczętych na wiele godzin przed koncertem  okazało się, że w naszym studiu zespół brzmi nieco bardziej rockowo, to ostatecznie udało się stworzyć wyjątkową, bardzo intymną atmosferę, co mam nadzieję było "czuć" przez radioodbiorniki.

Nasze spotkanie niemal tradycyjnie rozpoczęliśmy od rozmowy. O muzyce, inspiracjach, przełomowych momentach i zaskakujących spotkaniach mówili wszyscy członkowie zespołu. Koncert Zaczęliśmy ok. 20:20, a po godzinie zrobiliśmy jeszcze jedną małą przerwę, w której publiczność chętnie  rozmawiała z gwiazdami tego zdecydowanie wyjątkowego wieczoru.

Na  antenie zabrzmiał wówczas klasyk od pochodzącego ze Seatle zespołu  Mother Love Bone.

Na koniec Synaptine zagrali jeszcze trzy kompozycje, w tym jedną premierowo, a wszystko skończyło się chwilę przed 22.00.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować