„Weekend z fizyką” w Humanitarium

Radio RAM | Utworzono: 10.04.2014, 09:55 | Zmodyfikowano: 10.04.2014, 07:58
A|A|A

fot. humanitarium.eu

Warsztaty podczas zaplanowanego na 12 i 13 kwietnia „Weekendu z fizyką” przygotowane zostały dla gości w różnych wieku.

Najmłodsi, czyli dzieci w wieku 5-11 lat, będą mogli uczestniczyć w zajęciach dotyczących ciśnienia. Wspólnie z naukowcami przygotują model poduszkowca, który zostanie następnie testowany.

Wszystko po to, żeby odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób pojazd się unosi. Młodzi naukowcy dowiedzą się również, jak działa fontanna oraz podejrzą tajemniczego ,,nurka Kartezjusza".

- Liczymy, że najzdolniejsi uczestnicy warsztatów zasilą kiedyś kadry EIT Plus - mówi Sebastian Pucułek z Humanitarium:Z kolei nieco starsi będą mogli poznać tajemnice magnetyzmu np. tworząc kompas, ale również elektromagnes, by w finale stworzyć magnetyczny pociąg:Najbliższy weekend w Himanitarium to również początek projektu, który rozpoczyna warsztaty dla krótkofalowców. To właśnie z nich zainteresowani dowiedzą się, czym jest radiokomunikacja, jakie urządzenia potrzebne są do połączenia się z innym krótkofalowcem a przede wszystkim - co ma stanowić największą atrakcję tego programu - podjęta zostanie próba połączenia z najodleglejszymi zakątkami globu.

Po warsztatach dotyczący fizyki, organizatorzy planują kolejne na temat biologii i chemii. Szczegóły „Weekendu z fizyką” na stronie internetowej Humanitarium.

REKLAMA

To może Cię zainteresować