Studenci na teatralnych deskach

Maciek Przestalski | Utworzono: 09.04.2014, 11:19 | Zmodyfikowano: 10.04.2014, 22:04
A|A|A

Małgorzata Pilczuk

Wśród nich ranking najlepszych uczelni wyższych w Polsce opublikowany przez tygodnik Wprost.

Tematem głównym był studencki Teatr Sztampa działający przy Politechnice Wrocławskiej, o którym opowiadała Małgorzata Pilczuk.

Rozmowę wypadało rozpocząć od samych początków.

- W pewnym momencie stwierdziliśmy, że pora zrobić coś nowego zająć się teatrem stricte literackim. Udowodnić, że studenci czytają nie tylko swój indeks, bo panuje taka opinia. I poszliśmy na nasze uczelnie zapytać o możliwość znalezienia dla nas sali.- Bywa tak, że kiedy są organizowane ogólnopolskie konferencje naukowe i Politechnika chce się pochwalić tym, że jest teatr to zaprasza nas żebyśmy zagrali. Bywa, że zapraszają nas organizacje spoza Wrocławia, nie mające nic wspólnego ze studentami, z Politechniką. No i nasz najdalszy wyjazd to wyprawa do Serbii.Ostatnia część naszej rozmowy, dotyczyła przede wszystkim repertuaru.

- Zrealizowaliśmy premierę "Mieszczanina Szlachcicem". Przedstawienie było niesamowite. Niestety nie wwszło na stałe do naszego repertuaru ponieważ było dla nas trochę za drogie. Zrealizowaliśmy je w takiej formule jaka była za czasów Lully'iego i Molliera. To znaczy zero oświetlenia, tylko 200 świec, cała sekcja smyczkowa orkiestry, kostiumy z muzeum, wszystko w pozie baletowej".Więcej o Teatrze Sztampa na ich stronie internetowej i profilu na FB.

,

REKLAMA

To może Cię zainteresować