Tydzień z polskimi płytami

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 30.03.2014, 18:18 | Zmodyfikowano: 03.04.2014, 10:47
A|A|A

fot.GoHa Samo Ha3

Oba wydawnictwa to świeże, marcowe premiery.

„PRZEKRÓJ” to wydawnictwo dwupłytowe. Próba podsumowania ostatnich 11 lat działalności artysty. Obok nagrań z albumów, które są już często niedostępne, a na aukcjach internetowych osiągają kilkusetzłotowe wyceny, znajduje się komplet teledysków, za które niejednokrotnie L.U.C był nominowany do Yachów.

W dniu publikacji wydawnictwa L.U.C zaprezentował najświeższe wideo. To klip do jedynego premierowego utworu na albumie - "Dziękuję" (feat. Rahim, Buka, Vienio, Czesław Mozil, Mesajah).

Na planie zdjęciowym tego klipu polała się krew. L.U.C połamał sobie kości, ale nie odpuścił.

fot.GoHa Samo Ha

- Na planie klipu artysta doznał bolesnego wypadku. Pomimo złamania ręki, stłuczenia szczęki i otwartych ran nie przerwał jednak zdjęć. Nagrał teledysk do końca, po czym z mocno opuchniętą ręką przewieziony został do szpitala. Niespodziewane wydarzenie to, można rzec – symboliczna puenta utworu opowiadającego o niepokornej i wyboistej ścieżce alternatywnego, nie poddającego się od lat artysty - głosi komunikat wydawcy.

O wypadku, pracy nad wideoklipem i albumie "Przekrój" L.U.C opowiadał podczas rozmowy w studiu Radia RAM. Niestety pechowo zakończył się również koncert jubileuszowy w Capitolu, podczas obecnej edycji PPA.

Z kolei "Nielot" to solowy debiut Błażej Króla, "połowy" duetu UL/KR. Gdy muzycy postanowili zawiesić działalność zespołu, Błażej zdecydował, że nie będzie siedział z założonymi rękami. Nagrywa a potem wydaje album z ośmioma premierowymi kompozycjami. I od razu zachwyca. Po pierwsze warstwą muzyczną, gdzie w sposób oryginalny miesza ze sobą elektronikę, ambient i elementy indie. Tworzy w ten sposób zręby swojego własnego, indywidualnego stylu. W warstwie słownej też nie zawodzi. Inteligentnie podejmuje trudne, egzystencjalne tematy. Zagląda do rozedrganej, zaniepokojonej duszy współczesnego średniolatka, który swoje rozterki i dezorientację próbuje koić wszelkiego rodzaju używkami.

Wydawnictwo promuje utwór "Szczenię", do którego powstał też teledysk.

Król "Nielot"

1. A więc teraz    
2. Wczoraj    
3. Powoli    
4. Ciepło    
5. Żar    
6. Ćmy    
7. Godzina    
8. Szczenię

REKLAMA