Wyremontują 33 place zabaw (POSŁUCHAJ)

Przemek Gałecki, Dariusz Wieczorkowski | Utworzono: 23.03.2014, 16:31 | Zmodyfikowano: 23.03.2014, 15:35
A|A|A

Zarząd Zieleni Miejskiej wyremontuje place zabaw w 33 parkach i zieleńcach.

- Prace obejmują zarówno tradycyjną konserwację jak i naprawę oraz uzupełnienie zniszczonych czy skradzionych elementów - tłumaczy Małgorzata Krzeszowska z biura prasowego Ratusza. Inwestycje zrealizują dwie firmy:

Place zabaw mają zostać wyremontowane do połowy maja. Przez resztę roku wybrane w przetargu firmy będą na bieżąco konserwowały i naprawiały miejskie huśtawki czy piaskownice. Na ile wyceniono kontrakt?

Wszystko wskazuje na to, że Wrocław wkrótce nabierze blasku w takich miejscach...

Pod koniec stycznia informowaliśmy o metamorfozie, jaką ma przejść Park Tysiąclecia. Urzędnicy przypomnieli sobie m.in. o zielonych terenach na zachodzie Wrocławia. Rozbudowa parku związana jest z organizacją ESK 2016 i World Games.

Teren położony nad rzeką Ślęzą, sąsiadujący z Autostradową Obwodnicą Wrocławia i ulicą Graniczną ma przejść prawdziwą metamorfozę. Plan zakłada m.in. powstanie boiska do softballu i toru rolkowego. Przybędzie także kilkaset nowych drzew i parking od strony ulicy Sukielickiej.

Ważnym elementem inwestycji ma być Aleja Europejskiej Stolicy Kultury, która powstanie na terenie parku. - Aleja ma promować zdrowy styl życia oraz kulturę łączenia wypoczynku z rozrywką intelektualną i towarzyską - czytamy w koncepcji przygotowanej przez Politechnikę Wrocławską.

Plac Gier - przeznaczony do gier ruchowych dla osób starszych, popularyzuje grę w petankę (bule), cieszącej się coraz większą popularnością w polskich parkach, został zlokalizowany w pobliżu boiska softballu, gdzie znajdzie się niezbędne zaplecze sanitarne.


Na terenie Parku Tysiąclecia ma zostać rozegrana część konkurencji podczas rozgrywanych we Wrocławiu Igrzysk Sportów Nieolimpijskich w 2017 r. Z tej okazji powstanie również zaplecze gastronomiczno-sanitarne.

Projektanci pamiętali też o Kowalskim. Na terenie parku znajdzie się m.in. Plac Festynowy. To właśnie tam mieszkańcy będą mogli spotykać się na imprezach osiedlowych i piknikach.

Prace już trwają. Całość ma być gotowa na obie imprezy - ESK 2016 i WG 2017.

Plac Rekreacyjny z pergolą - zaprojektowano przy wejściu sportowym w celu wydzielenia powierzchni do zabaw dla dzieci oraz odpoczynku dla opiekunów. Przyszłe zaplecze boiska softballu zapewni tej części Alei niezbędne wyposażenie w obiekty sanitarne i ewentualny punkt gastronomiczny.


Do parku można dojechać autobusem linii 406. Poniżej zapraszamy na wirtualny spacer.


Wyświetl większą mapę

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować